Do voleb jdou Holásek, Korbel, Matzner nebo Antl

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Letošních voleb se hojně účastní i významní advokáti. Královehradeckým primátorem by rád byl Jan Holásek, o místo na táborské radnici se opět uchází František Korbel, společník kanceláře Havel & Partners. V hlavním městě do voleb jde například Jiří Matzner, zakladatel Matzner Legal. Do Senátu by se pak rád vrátil Miroslav Antl, dřívější předseda jeho Ústavně-právního výboru a nyní advokát kanceláře KŠD legal. A o místo v horní parlamentní komoře má zájem taktéž bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová. 

Jan Holásek, dřívější spoluzakladatel kanceláře Havel, Holásek & Partners (nyní už ale několik let jen Havel & Partners) uspěl před dvěma lety ve volbách do Senátu a loni se pak vrátil i do světa velké advokacie, kdy své jméno spojil s firmu HKDW a vznikla tak nová značka HKDW Holásek. Nyní kandiduje jako jednička kandidátky Rozvíjíme Hradec – Nová hradecká občanská kandidátka. 

Ze stejného kraje je rovněž Pavel Staněk, poslanec a partner kanceláře Arrows. „Po čtyřech letech se opět přiblížily komunální volby, ve kterých vybíráme nové zastupitele měst a obcí. Pro mě osobně budou tyto volby jednou soukromou premiérou – poprvé budu kandidovat za ODS u nás v Předměřicích nad Labem, byť jen symbolicky z posledního místa,“ uvedl Staněk na Facebooku.

František Korbel – podobně jako Staněk rovněž bývalý náměstek na ministerstvu spravedlnosti – se komunální politice věnuje dlouhodobě, na táborské radnici působí už 20 let. Nyní je trojkou na kandidátce Tábor 2020, kterou vede současný starosta města Štěpán Pavlík. „Žiju v Táboře celý život, s dětmi a rodinou, narodil jsem se tu,“ říká Korbel ve volebním klipu a otevírá také jedno ze svých velkých témat: „Zajímám se rovněž o stavebnictví a rozvoj měst, architekturu a urbanismus. Pomáhal jsem Praze, Brně nebo Ostravě přijímat jejich městské stavební předpisy.“

Taktéž jako trojka kandidátky se o místo zastupitele na pražském magistrátu utká Jiří Matzner. Na společném seznamu Strany soukromníků ČR, Koruny České, Konzervativní strany a Klubu angažovaných nestraníků ho navrhli Soukromníci. 

O Senát má tradičně zájem spíše méně advokátů, nejviditelnějšími jsou v tuto chvíli zmínění Miroslav Antl a Daniela Kovářová. Zatímco Antl kandiduje za ANO v Ostravě s heslem „Chci hájit vaše práva a sociální spravedlnost!“, Kovářová svou kampaň v Plzni založila jednak na tom, že je „normální“ a jednak na tom, že v obvodu č. 7 „kandiduje jediná žena a jediná nezávislá kandidátka do Senátu“.

Předchozí

Taylor Wessing má dva nové advokáty s bohatými zkušenostmi z korporátu

DLA Piper pracovala pro Wirtualna Polska při akvizici Szallas Group

Další