Do Česka míří nové právní značky. A Nohel si nakonec vybral jinou kancelář

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Konec roku je bohatý na advokátní události. V českém prostředí se tak nově objevuje značka Aegis Law, která má být i personálně zajímavě obsazená, sdílnější však chce být až příští rok. Mezinárodní sdružení Andersen Global pak oznámilo, že bude v České republice spolupracovat s advokátní kanceláří rutland & partners. A dřívější šéf právníků Českého rozhlasu či Seznam.cz Michal Nohel nastoupil do advokátní kanceláře GHS Legal, nedávno přitom jeho příchod oznamovali Bříza & Trubač. 

Andersen Global, založené v roce 2013 americkou firmou Andersen Tax, „je mezinárodní sdružení samostatných, nezávislých kanceláří, složené z odborníků na daně a právo z celého světa“, pro které v současnosti pracuje ve zhruba 325 lokalitách asi devět tisíc expertů. „Naše spolupráce s Andersen Global nám rozšiřuje naše možnosti poskytovat širokou škálu služeb tak, aby naši klienti mohli dosahovat svých obchodních cílů na místní i mezinárodní úrovni,“ uvedla nyní Monika Rutland. 

„Český tým advokátní kanceláře GHS Legal, s.r.o. posílil advokát Michal Nohel, který dříve působil jako vedoucí právník Českého rozhlasu a posledních pět let vedl právní oddělení technologického a mediálního domu Seznam.cz. Působil také v komisi Public Affairs Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR),“ oznámila pak advokátní kancelář GHS Legal. „Mezi zajímavé profesní zkušenosti řadí Michal vznik televize Seznam či akvizice rádií Expres FM a Classic Praha. Interní právní oddělení skupiny Seznam.cz vzniklo pod Michalovým vedením, na pozici vedoucího právního oddělení zůstal až do svého odchodu do advokacie,“ sdělila dále kancelář.

Nohel do advokacie zamířil v létě, tehdy jeho nástup oznámila advokátní kancelář Bříza & Trubač. „Pokud hledáte nové kariérní výzvy, upozorňuji, že Seznam.cz vypsal výběrové řízení na místo vedoucího právního oddělení. Zároveň jsme Seznamu velmi vděčni, že bez problémů umožnil dosavadnímu šéfovi jejich právníků, Michalu Nohelovi, aby se stal od září novou posilou Bříza & Trubač, advokátní kancelář! Michal Nohel, těším se na společné a věřím, že úspěšné, působení v naší kanceláři,“ napsal tehdy na Linked-In Petr Bříza, čemuž jsem se rovněž věnoval.

Vše je ale jinak, rovněž podle Linked-Inu pracuje Nohel pro GHS již od října. „Příchodem Michala vytváříme nový tým, se kterým chceme koncepčně navázat na dosavadní práci pro klienty v odvětví IT práva, ochrany osobních údajů a médií. O Michalově odbornosti netřeba pochybovat, jeho životopis mluví sám za sebe,“ sdělil nyní partner GHS Sebastian Mach: „S Michalem se známe už od studií na brněnské právnické fakultě, a proto nemám pochyb, že chemie bude fungovat v rámci celého kolektivu kanceláře. I to je pro nás velmi důležitý aspekt spolupráce.“

Předchozí

Sklenářová přešla ze Šrubař & Partners do Noerru

Grant Thornton: Změny v pobídkách přinesou dramatický nárůst žádostí

Další