Dostupný advokát loni vyrostl na 15 milionů

|

Online právní služba Dostupný advokát (DA) zaznamenala loni tržby 15 milionů korun, meziročně jde o nárůst 22 procent. Rostly i další klíčové ukazatele: web loni navštívilo každý měsíc více než 100 tisíc uživatelů, o 40 procent více než v roce 2021, což ho řadí mezi tři nejnavštěvovanější právní média v ČR. Tým deseti zkušených advokátů a právních specialistů DA řešil za celý rok téměř tři tisíce právních případů, 90 procent požadavků klientů bylo vyřízeno do dvou dnů. Online poskytování právních služeb DA využívá také stále více Čechů žijících v zahraničí, v roce 2022 přišlo téměř 10 procent všech požadavků na právní služby ze zemí mimo ČR, a to například ze Seychel, USA, Nizozemí, Velké Británie, Ukrajiny, Německa nebo Indie.

„Dostupný advokát je unikátní služba, jejímž cílem je změnit a posunout celý segment právního poradenství. Poskytování právních služeb je stále o značné byrokracii a je často pomalé. Jednání, objednávání, asistentky, telefonáty, fakturace a často dlouhé lhůty. U nás toto vše odpadá. Náš koncept funguje na následujících principech: pevná cena, rychlost, dostupnost, kvalita služby a její neustálý monitoring. Věříme, že online svět je, podobně jako v jiných oblastech, budoucností i pro advokacii,” říká zakladatel a jeden z majitelů Dostupného advokáta Ondřej Preuss. „Web www.dostupnyadvokat.cz je dnes největším online zdrojem informací pro řešení právních problémů, máme zde téměř 800 článků, ve kterých může laická veřejnost najít praktické právní rady pro běžné situace. Všechny texty jsou navíc zdarma. Ukazuje se také, že poskytování právních služeb online nemá hranice, máme tak stále více zákazníků, kteří nás poptávají ze zahraničí.“

V letošním proto roce plánují majitelé DA investovat výrazné prostředky do modernizace grafiky a do zlepšení funkčnosti webu. „Budeme se také věnovat dalšímu vývoji aplikace, ve které klienti mohou spravovat své objednávky a advokáti své případy. Cílem je dále zefektivnit a zrychlit vyřizování požadavků a zvýšit tím komfort pro zákazníky,“ doplňuje Jaroslav Baier, druhý ze zakladatelů a majitelů Dostupného advokáta.

Předchozí

Novým šéfem daňového a právního oddělení KPMG je Szmaragowski

Známe jména nových ústavních soudců

Další