Dvě kanceláře jsou nad miliardou. Kraluje Havel a Dentons

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Palác Žofín tento týden výrazně ovládly právnické akce. Nejprve, v pondělí, Právnická firma roku 2023 a následně, ve čtvrtek, oslavy 30 let kanceláře PRK Partners. Ještě jednou jí touto cestou gratulujeme, stejně jako dalším právnickým firmám úspěšným v žebříčku vyhlašovaném skupinou epravo.cz. Absolutním vítězem je Havel & Partners, domácí kancelář roku 2023, která si vedle jedné z hlavních trofejí odnesla další čtyři ceny. Mezinárodním kancelářím – z nichž se ale několik z těch velkých hodnocení nezúčastnilo – kraluje rovněž tradičně Dentons.

„Po předchozích covidových letech a loňském roce ovlivněném válečným konfliktem na Ukrajině i rok 2023 vyžadoval nadále naši plnou pozornost a soustředění na klientské potřeby související zejména s ekonomickými změnami, které měly zásadní dopad do mnoha byznysových odvětví,“ uvedl k výsledkům – s poděkováním svým lidem i klientům –  řídící partner kanceláře Jaroslav Havel, jehož firma zvítězila například i v nové kategorii Správa majetku.

„Tým kanceláře se stará o privátní i majetkové záležitosti více než 250 prominentních klientů a jejich rodin. Jde o třetinu nejbohatších Čechů a Slováků a nejvýznamnější české a slovenské podnikatele i investory, včetně řady úspěšných žen. O privátní klienty pečuje stabilní tým 10 partnerů a celkem 45 zkušených právníků a daňových odborníků. Kancelář aktuálně rozšiřuje portfolio služeb o multi family office s názvem One Family Office, který nabídne špičkové služby v oblasti ochrany, správy a administrace majetku,“ uvedla v této souvislosti následně kancelář.

„Máme dlouholeté zkušenosti s prací pro privátní klientelu, náš specializovaný tým funguje už od roku 2008, kdy vznikl jako vůbec první na trhu. V Česku i na Slovensku jsme realizovali stovky rodinných holdingů a struktur držby, desítky privátních nadačních či svěřenských řešení. Spolu s dalšími společníky kanceláře jsme dokázali vybudovat úspěšnou firmu a i díky této naší osobní zkušenosti můžeme klientům nabídnout vedle špičkového poradenského servisu i naše manažerské a investorské know-how,“ dodal vedoucí tohoto týmu David Neveselý. Havel & Partners poprvé dosáhla na vítězství také ve Zdravotnickém právu, cenu si odnesla rovněž za Developerské a nemovitostní projekty a také za klientské služby.

Havel & Patners je podle vyhlašovatele žebříčku Miroslava Chocholy jedinou domácí kanceláří působící na českém trhu, která přesáhla obrat jedné miliard korun. Vyšší tržby pak vykazuje jen česká pobočka mezinárodní kanceláře Dentos. Ostatní zapojené kanceláře vykazovaly nejvýše lehce pod 400 milionů korun. Tento údaj ale ovlivňuje skutečnost, že se do soutěže některé velké firmy nezapojily, výrazně vyšších čísel totiž na českém trhu dosahuje třeba White & Case. 

Co do poštu ocenění zazářila také kancelář Rowan Legal, která brala vítězství ve třech kategoriích: Duševní vlastnictví a Firemní compliance a tradičně také v oblasti Práva informačních technologií. „Třinácté vítězství v této kategorii rozhodně nebereme jako samozřejmost. Vzhledem k tomu, že IT právo je velmi dynamické právní odvětví, je potřeba neustále sledovat měnící se legislativu a promítat veškeré změny do způsobů práce s klienty. Zkrátka je potřeba být stále aktuální a ve střehu. Máme ale skvělý tým profesionálů a opakovaná ocenění jsou hlavně jejich zásluhou. Velký dík samozřejmě patří i našim klientům za to, že do nás vkládají svou důvěru a umožňují nám tak spolupodílet se na projektech, které často a v mnohém opravdu mění životy spotřebitelů a občanů k lepšímu,“ sdělil partner kanceláře a vedoucí této praxe Josef Donát.

Císař, Češka, Smutný dosáhla jubilejního, desátého, vítězství v kategorii Pro bono a odnesla si cenu rovněž za Právo obchodních společností. „Obchodní právo je hlavní agendou naší kanceláře a z velké části tak definuje to, kým jsme. Ocenění je tedy pro nás symbolem toho, že tvrdá práce našich lidí je nejen relevantní pro řadu našich klientů, ale zároveň říká, že jsme jedničkou v oboru, na který klademe zásadní důraz. To je pro nás velké zadostiučinění a jsem rád, že nás odborná veřejnost vnímá jako lídra této kategorie,“ uvedl partner kanceláře Roman Kyral.

„Získání ocenění hned ve dvou významných kategoriích má pro nás tento rok zvláštní význam, protože naše kancelář letos slaví jubilejních třicet let od svého založení. Ocenění, které akcentuje společenskou odpovědnost, je pro nás naprosto zásadní, neboť reflektuje to, jakým způsobem v naší kanceláři přistupujeme k naší práci a co je v ní pro nás zásadní. Společenská odpovědnost je pro nás definicí správné a korektní práce právníků a advokátů a je od počátku součástí základní filozofie naší kanceláře,“ dodal společník kanceláře Pavel Smutný, jímž vedený Bohemian Heritage Fund právě dokončuje svůj prozatím nejzásadnější projekt, sbírku na nové svatovítské varhany.

Předchozí

Aegis Law, CPI a Alpiq pořádají vánoční charitativní jarmark

Dřívější partner Eversheds Bomba zamířil do Schönherru

Další