ETL kupuje podíl v Arrows a chce masivně investovat do jejího rozvoje

|

Do české advokátní kanceláře Arrows, která za poslední tři roky vyrostla mezi lídry trhu, vstupuje poradenský gigant ETL Global. Tato německá skupina chce navázat na celosvětové akviziční úspěchy a dále rozvinout svůj byznys v České republice. Hodnotu transakce se strany rozhodly nesdělovat.

Pro realizaci svých cílů si ETL vybrala právnickou kancelář Arrows, jejíž prostřednictvím chce akcelerovat růst firmy v oblastech poradenství, financí a regulace, e-commerce, M&A, technologií nebo zdravotnictví. Společnou ambicí Arrows a ETL je překročit obrat jedné miliardy korun do pěti let, k čemuž ETL poskytne potřebné investice do rozvoje poradenství i technologických projektů.

“Jsme velmi rádi, že se naším partnerem na cestě k dosažení stanovených cílů stala právě advokátní kancelář Arrows. Věříme, že se díky ní staneme lídrem trhu pro malé a střední podniky v České republice ještě rychleji,“ říká Dr. Christian Gorny, CEO a člen boardu ETL Global.

“Advokátní kancelář Arrows má sedm partnerů, z nichž každý reprezentuje určitou specializaci. To je něco, co přesně zapadá do konceptu našeho uvažování o tom, jak by měla fungovat společnost s růstovým potenciálem. Jejich úkolem bude najít na českém trhu nové partnery, aby skupina dosáhla stanovených cílů,” říká Robert Jurka, jeden ze zástupců ETL pro Českou republiku.

ETL chce v České republice navázat na dosavadní úspěchy stávajících společností ze skupiny a podpořit další růst těchto i nových společností. Současně chce zopakovat úspěchy z Nizozemska, Velké Británie nebo Španělska, kde se jí vždy vyplatila sázka na dravou štiku a správně vyhodnotila, kdo bude lídrem trhu v budoucnosti. Nyní bude tato úloha na české advokátní kanceláři Arrows.

“Máme pohromadě všechny potřebné ingredience, abychom tuto výzvu zvládli – zkušené partnery, top tým a silného zahraničního partnera, který nám poskytne know-how, technologie i klientelu,” říká Jáchym Petřík, spoluzakladatel a aktuálně CEO Arrows.

Arrows má po vstupu německého giganta ambici proniknout mezi největší poradenské firmy regionu a stát se první volbou pro podnikatele a majitele kapitálu v oblasti práva, daní a poradenství. Aby byly tyto ambice naplněny, zůstává všech sedm partnerů ve svých pozicích.

“Chceme pokračovat v digitalizaci fungování advokátní kanceláře s ambicí vytvořit skutečný legal-tech. Zaměříme se na akvizice progresivních kanceláří či advokátů a jejich týmů po celém Česku a nabídneme jim možnost stát se součástí silné značky a mít zázemí profesionálního týmu,” říká Jakub Dohnal, další ze zakládajících společníků Arrows.

Advokátní kancelář má rovněž v plánu navýšit počet aktuálních společníků jak zevnitř, tak zvenku, odosobnit tím značku a stát se inkubátorem nadějných talentů, kteří sdílejí stejný přístup k regulovaným poradenským službám, technologiím a investicím, a vytvořit tak vlastně poradensko-investiční hub.

O ETL: ETL Group je v Německu zastoupena více než 870 firmami. Je lídrem na trhu daňového poradenství a patří mezi pět největších auditorských a daňově poradenských společností v Německu. ETL také provozuje 200 odborných firem v sedmi zemích Evropy. Ve svých oblastech podnikání, kterými jsou daňové poradenství, audit, právní poradenství, manažerské poradenství a IT, dosáhla skupina v roce 2020 tržby přesahující 1 miliardu eur. ETL zároveň provozuje vlastní mezinárodní poradenskou síť ETL Global ve více než 50 zemích světa.

O ARROWS: Advokátní kancelář Arrows poskytuje služby v oblastech právního poradenství, účetnictví a daních, nakládání s majetkem a dalších činnostech více než 10 let. Zaměřuje se na transakce, veřejné zakázky a korporátní, pracovní a daňové právo. Arrows disponuje více než 60 právníky a je tak jednou z největších advokátní kanceláří v České republice. Ve spolupráci se zahraničními členskými kancelářemi navíc poskytuje právní servis ve více než 70 zemích světa. Od roku 2015 je advokátní kancelář Arrows pravidelně oceňována ve firemním žebříčku Právnická firma roku.

Předchozí

Poradna AK Matzner: Co dělat, když chce úředník úplatek?

Benešová představila justiční priority během předsednictví ČR

Další