Exkluzivně: Co stojí ve výroční zprávě Císaře, Češky a Smutného?

|

Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný vydala stejně jako loni Výroční zprávu o výkonu advokacie, kterou má v tuto chvíli Lawyers & Business exkluzivně k dispozici. Ohlíží se v ní za těžkým, ale pro firmu mimořádně úspěšným rokem rokem 2020. V transparentnosti jde kancelář s téměř třicetiletou historií z českých právních firem možná vůbec nejdál. Ozřejmuje totiž nejen své tržby, ale taktéž například zveřejňuje sektorové specializace svých klientů, stejně jako některé ze zásadních mandátů. Kancelář informuje i o svých pro bono aktivitách, věnuje se například činnosti nadačního fondu Bohemian Heritage Fund. Ten podporuje unikátnost české kultury, což je vidět i na opravdu reprezentativním a vizuálně zajímavém zpracování celé zprávy.

Kancelář Císař, Češka, Smutný dosáhla za loňský rok odhadovaných výnosů 239 milionů korun,  vyplývá ze zmiňované výroční zprávy. V její historii je to vůbec nejvíce, v dosud nejlepším roce 2018 totiž činily 200 milionů. 

Kancelář loni pracovala například pro Správu železnic, Škodu Auto, skupinu ČEZ, Apag, Ermewu, Národní muzeum, Koncertní síň v Ostravě, Diamo či Generální finanční ředitelství.

FOTO: Císař, Češka, Smutný

„Během roku 2020 jsme pro naše klienty odpracovali skoro 95 tisíc hodin a řešili pro ně téměř 500 případů. V oblasti litigací se naše úspěšnost trvale drží 90 %, což je dobrá zpráva nejen pro naše klienty, ale pro vymáhání spravedlnosti obecně. Podstatnou část naší práce tvořila agenda, kdy jsme klientům pomohli realizovat řadu jejich strategických projektů, nebo je úspěšně provést veřejnými zakázkami v hodnotě desítek miliard korun. Díky těmto uskutečněným projektům jsme rostli společně s našimi klienty i my,“ popisuje ve výroční zprávě jeden ze tří společníků kanceláře Petr Michal. 

Tomu připadlo úvodní slovo, což svědčí rovněž o postupné generační výměně, k níž v kanceláři, proslulé možností rychlé kariéry, dochází. Firma s více než 80 lidmi tak rostla navzdory pandemii a související koronavirové situaci. 

„I sebevětší krize přinese vždy něco dobrého. Rok 2020 ukázal, jak důležité je být kreativní. My jsme ani na moment nezaváhali. Byli jsme flexibilní a přizpůsobili se novým okolnostem. Pro nás i naše klienty jsme našli nové cesty, po kterých můžeme kráčet,“ konstatuje k tomu společník Jaromír Císař.  „Nemá smysl se upínat k ideji návratu do doby před koronavirem. Přijměme jako fakt, že se svět dramaticky proměnil, a najděme v něm své nové místo. Jen tak lze uspět,“ dodává Pavel Smutný.

Císař, Češka, Smutný loni pracovali ze 48 procent pro klienty ze soukromého sektoru, z 28 procent pro korporace s veřejnou účastí a z 24 procent pro klienty z veřejného sektoru. Celkem měli 85 klientů, nejvíce hodin poměrově věnovali těm z železniční, autobusové, letecké a vodní dopravy a následně z infrastruktury. 

Kancelář je soudě z rozložení pracovních kapacit velmi silná rovněž v IT a security, energetice, bankovnictví, svěřenských fondech, automotive, nemovitostních a developerských projektech, pojišťovnictví a v municipalitách.

Foto: Gerd Altmann z Pixabay 

Předchozí

Sedlakova Legal hlásí velkou posilu. A tisíce klientů

Januš: Riskují i advokáti. Pavel Zeman ale děkuje jen ostatním

Další