Exkluzivně: Do Císař, Češka, Smutný vstupuje nový společník

|

Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný mění svou majetkovou strukturu. Jaromír Císař, Pavel Smutný a Petr Michal, současní společníci k sobě podle informací Lawyers & Business přibírají čtvrtého. Jde o partnera a dřívějšího ředitele kanceláře Jakuba Hollmanna. Pokračuje tak postupné „omlazování“ kanceláře, které je v ní dlouhodobě patrné jak při jmenování nových partnerů, tak vedoucích jednotlivých týmů.

K internímu oznámení Hollmannova majetkového vstupu do firmy došlo podle informací Lawyers & Business dnes v poledne. Kancelář nám tuto skutečnost potvrdila, s bližším vyjádřením ale odkázala na plánovanou tiskovou zprávu. 

Dosavadní tři společníci Jaromír Císař, Pavel Smutný a Petr Michal drželi shodné podíly, každý ovládal jednu třetinu společnosti. Emeritní rektor Univerzity Karlovy Zdeněk Češka, jehož jméno se vyjímá v názvu kanceláře, již mezi spolumajiteli několik let nefiguruje, svůj podíl přenechal – rovněž v rámci firemního omlazování – Petrovi Michalovi. Podle informací Lawyers & Business budou rovnoměrné podíly zachovány i do budoucna, Jakub Hollmann tak bude držet jednu čtvrtinu společnosti.

„Jako partner a advokát se věnuje správě majetku, trestnímu a mezinárodnímu právu. Zabývá se také svěřenskými fondy a trusty,“ představuje Jakuba Hollmanna na svém webu kancelář. „V této oblasti poskytuje poradenství zaměřené nejen na jejich správné nastavení a založení, ale i správu a celkovou administrativu. Vychází přitom ze znalostí mezinárodního prostředí, kde tento institut funguje desítky let. Tomuto tématu se Jakub věnoval i ve své rigorózní práci na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde v současnosti působí jako doktorand. Jakub vedle práv vystudoval také mezinárodní vztahy. Aktivně publikuje v odborných časopisech, ve kterých analyzuje významné legislativní novinky. Ve své praxi se věnuje i problematice compliance procesů a vnitřním vztahům v obchodních korporacích.“

Kancelář Císař, Češka, Smutný patří k těm největším na českém právním trhu. Jak vyplývá z její poslední výroční zprávy, za loňský rok dosáhla odhadovaných výnosů 239 milionů korun. V její historii to bylo vůbec nejvíce, v dosud nejlepším roce 2018 výnosy činily 200 milionů. Kancelář loni pracovala například pro Správu železnic, Škodu Auto, skupinu ČEZ, Apag, Ermewu, Národní muzeum, Koncertní síň v Ostravě, Diamo či Generální finanční ředitelství.

Foto: Císař, Češka, Smutný

Předchozí

HELIOS Podcast E3: Spoluzakladatel platební instituce Roger Adam Šoukal

Gawlasová: V advokacii chci podporovat ženy – advokátky i koncipientky

Další