Havel & Partners má nové společníky i partnery

|

Největší česko-slovenská advokátní kancelář Havel & Partners navazuje na svůj úspěšný rok další vlnou interních povýšení. Dosavadní partneři Veronika Dvořáková a Ivan Rámeš se stávají společníky kanceláře, z pozice counsel se od 1. 1. 2022 na post partnerů posouvají Lenka Štiková Gachová, Michal Smrček a Josef Žaloudek. Interní povýšení zaznamenalo také dalších 12 advokátů na třech seniorních úrovních.

„Uplynulý rok, kdy jsme slavili dvacáté výročí založení kanceláře, jsme znovu uzavřeli jako nejúspěšnější v historii a dál jsme upevnili naši pozici lídra česko-slovenského advokátního trhu. Na nejvyšší úrovni vedení společnosti k tomu významně dlouhodobě přispívají i Veronika s Ivanem, kteří patří ke klíčovým členům našeho týmu a nyní se budou z pozice ekvity partnerů ještě intenzivněji podílet na vedení kanceláře,“ říká řídící partner kanceláře Jaroslav Havel.

Veronika Dvořáková je marketingovou ředitelkou Havel & Partners. Kromě marketingu, komunikace a obchodní podpory skupiny je také zodpovědná za pro bono a CSR politiku kanceláře a řídí vzdělávací Akademii Havel & Partners. Poskytuje také poradenství nejvýznamnějším klientům v oblasti strategického marketingu, PR a public affairs. Jako ekvity partnerka bude mít na starosti posilování značky Havel & Partners, jež patří k nejsilnějším na trhu, a také další rozvoj marketingu a PR aktivit, které jsou nedílnou součástí komplexní byznysové strategie celé skupiny. Před nástupem do advokacie působila Veronika jako ředitelka tiskového odboru a mluvčí Ministerstva spravedlnosti a Legislativní rady vlády nebo jako vrchní ředitelka kabinetu ministra spravedlnosti. Má za sebou také mediální praxi, pracovala jako novinářka v několika celostátních médiích včetně České televize.

Ivan Rámeš má 15letou praxi ve vrcholné advokacii; v kanceláři začínal jako student a vypracoval se až na společníka. Je odborníkem zejména na právo duševního vlastnictví a technologií. Zaměřuje se na komplexní nastavení IP strategie, a to jak v ČR, tak na Slovensku i v zahraničí. Specializuje se také na oblast e-commerce a poskytuje poradenství začínajícím startupům, ale také větším společnostem a mezinárodním korporacím. Věnuje se také IP poradenství investorům, investičním fondům či startupům v oblasti venture kapitálu. Jako ekvity partner bude Ivan zodpovídat za další rozvoj skupiny specializované na nové technologie.

Kancelář má od nového roku i tři nové partnery. Prvním z nich je Lenka Štiková Gachová, která dosud působila jako counsel. Lenka je špičkovou odbornicí na právo hospodářské soutěže, vč. veřejné podpory, a oblast významné tržní síly. Pomáhá klientům v oblasti soutěžní compliance a zastupuje je také před českým Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže i Protimonopolným úradom Slovenskej Republiky a také před soudy ve všech oblastech soutěžního práva. Před příchodem do naší advokátní kanceláře pracovala osm let na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Partnerem kanceláře se stává také Michal Smrček, který se ve své praxi věnuje komplexnímu poradenství v oblasti regulace a soukromoprávních aspektů pojišťovnictví, penzijních společností, pojišťovacích zprostředkovatelů, leasingových společností, zastupování klientů před soudy, či vyšetřování a compliance. Před nástupem do Havel & Partners pracoval jako právník v několika významných pojišťovnách a penzijní společnosti a jako senior manager vedl právní oddělení a oddělení vyšetřování. Následně působil v advokátní kanceláři, kde poskytoval služby předním finančním institucím. Působil také v legislativní sekci České asociace pojišťoven (ČAP) a byl i předsedou Corporate governance komise a členem řady dalších komisí v pojišťovnách.

Od ledna 2022 povýšil na pozici partnera také Josef Žaloudek. Jeho specializací je oblast korporátního daňového práva, mezinárodní zdanění, restrukturalizace a související aspekty civilního a komerčního práva. Má dlouholetou praxi s poradenstvím pro významné mezinárodní i lokální společnosti působící v oblasti informačních technologií, automobilového průmyslu, strojírenství, potravinářství atd. Před příchodem do naší advokátní kanceláře pracoval na Ministerstvu financí a ve významné nadnárodní poradenské společnosti.

Kariérní postup zaznamenali i další advokáti a advokátky. Romana Derková povýšila na pozici counsel. Vedoucími advokáty se stávají Štěpán Černý, Ján Kapec, Kamila Kulhánková a Petr Vohnický a senior advokáty pak Zuzana Hájková, Adam Karban, Petra Kašpárková, Jan Králíček, Štefan Potočňák, Jana Šimková a Jakub Vojtěch.

„Pro kolegy, kteří dlouhodobě prokazují výbornou znalost práva či daní, mimořádné schopnosti při řešení potřeb našich klientů, a to i v kontextu jejich podnikání, mají vysoké pracovní nasazení a manažerské schopnosti, vytváříme v Havel & Partners podmínky pro rychlý kariérní růst. Všichni povýšení dokazují, že umí skloubit tyto náročné požadavky dohromady. Blahopřeji jim a těším se na další úspěšnou spolupráci,“ komentuje karierní postup kolegů Jaroslav Havel.

Předchozí

Pánek se posouvá výš, White & Case tak má v Česku nového šéfa

Pavlová: Na většině nového stavebního zákona panuje shoda

Další