Havel & Partners uspěla ve sporu na ochranu sloganu firmy Apple

|

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS zastupující společnost Apple uspěla s žalobou proti rozhodnutí předsedy Úřadu průmyslového vlastnictví, který došel k závěru, že u sloganu Tick different firmy SWATCH nehrozí záměna se sloganem firmy Apple THINK DIFFERENT. Městský soud v Praze ale toto rozhodnutí zrušil a nařídil Úřadu znovu celou věc přezkoumat.

Firmu Apple ve sporu o ochrannou značku THINK DIFFERENT zastupoval tým specialistů na ochranu duševního vlastnictví a na správní soudnictví, konkrétně partneři kanceláře František Korbel a Ivan Rámeš, counsel Kateřina Staňková a senior advokátka Tereza Hrabáková.

Ve sporu šlo o podobnost sloganu firmy Apple se sloganem Tick different švýcarského výrobce hodinek SWATCH. Podobnost obou ochranných značek nejprve posuzoval Úřad průmyslového vlastnictví. Dospěl přitom k rozhodnutí, že neexistuje pravděpodobnost záměny, a tento závěr pak potvrdil v rozkladu i předseda Úřadu.

Rozhodnutí předsedy Úřadu následně napadla firma Apple v zastoupení advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS u Městského soudu v Praze. Žaloba poukazovala na to, že Úřad nesprávně posoudil podobnost sloganů a že značka firmy SWATCH Tick different nebyla podána v dobré víře, je zaměnitelná s ochrannými známkami firmy Apple, a neoprávněně tak těží z dobrého jména této společnosti s nejhodnotnější značkou na světě.

Městský soud na základě žaloby podané advokátní kanceláří HAVEL& PARTNERS rozhodnutí předsedy Úřadu pro nezákonnost zrušil. Soud se přiklonil k tomu, že se Úřad nedostatečně vypořádal s posouzením podobnosti kolidujících označení. Úřad má proto znovu celou věc přezkoumat a provést celkové hodnocení pravděpodobnosti záměny. Závěry soudu jsou přitom pro Úřad závazné.

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS tak vyhraným sporem přispěla k ochraně značky firmy Apple v ČR. Slogan THINK DIFFERENT je spojen s touto firmou již od roku 1997, kdy se do společnosti vrátil její zakladatel Steve Jobs.

Foto: Jan Vašek z Pixabay

Předchozí

Dentons radila Smartwings při mimosoudní restrukturalizaci a financování ve výši dvou miliard

Šafránek už není partnerem v bnt, Havel hledá vyšetřovatele

Další