Šafránek už není partnerem v bnt, Havel hledá vyšetřovatele

|

Advokacie pohledem Jana Januše – Pozorovatelé advokátní trhu se shodují, že v posledních měsících téměř ustaly zajímavé personálie. Tento týden, spojený s přelomem března a dubna  a tím i začátkem druhého kvartálu, byl ale výjimkou. Dosavadní výrazný partner kanceláře bnt attorneys in CEE Jan Šafránek ohlásil, že z partnerské pozice odchází a zakládá vlastní kancelář Šafránek & Partner, s bnt bude dál spolupracovat jako of counsel. „S radostí vám oznamuji, že od 1/4/2021 zahajuji privátní praxi. Covid necovid :-),“ uvedl Šafránek na vizuálu, který sdílel na síti LinkedIn.

Ten napovídá i tomu, jaký Šafránek chystá styl. Fotografie je se vzducholodí z Centra současného umění DOX. Pohodová, uvolněná. Šafránek působil v bnt posledních 12 let, zkušenosti má rovněž ze společnosti Tacoma či kanceláře Rödl & Partner. Důležitý je rovněž přestup dřívějšího Legal Directora Accace Jana Rouba na marketingovou pozici do Eversheds Sutherland. 

Po zajímavých lidech se pak aktuálně rozhlíží rovněž největší firma na trhu Havel & Partners. Volných jich ale moc není. Vzhledem k aktuální situaci a nejasným ekonomickým výhledům se právníci do přesunů skutečně nehrnou. 

Kancelář Havel & Partners ale otevírá třeba i novou a velmi atraktivní pozici nazvanou Vyšetřovatel/vyšetřovatelka.

„Hledáme špičkového vyšetřovatele, který se bude společně s našimi právníky starat o záležitosti našich VIP klientů, s nimiž máme nadstandardní a letité vztahy. Náš nový kolega by měl mimo jiné získávat důkazní prostředky v rámci interního vyšetřování a pro řešení sporů, soudních a mimosoudních jednání, a ve spolupráci s právníky by tak měl přispívat k řešení jednotlivých kauz. Očekáváme alespoň 10 let praxe na pozici vyšetřovatele a samozřejmostí by měla být diskrétnost a loajalita. Nabízíme nadstandardní ohodnocení a práci v přátelském kolektivu největší česko-slovenské advokátní kanceláře,“ uvedl na již zmíněné sociální síti řídící partner kanceláře Jaroslav Havel.

Kanceláři se mimochodem povedla další zajímavá věc. Vyhrála spor pro Apple. A ještě jedna velká kauza: Dentons a rady Smartwings v problémech

Nicméně, chystá se opravdu obrovská personálie a velký návrat do velké advokacie. Bohužel zatím nemohu být konkrétnější, ale vše se dozvíte už příští týden v novém čísle Lawyers & Business.

Foto: Foundry Co z Pixabay

Předchozí

Havel & Partners uspěla ve sporu na ochranu sloganu firmy Apple

S advokátními kancelářemi jsme pro klienty silné duo, říká Petr Studnička z ASB

Další