Havlovo frankfurtské zastoupení řídí Philip Smitka

|

Havel & Partners otevřela na začátku května své přímé zastoupení v německém Frankfurtu nad Mohanem. Řízením kanceláře v Německu je pověřen partner Philip Smitka, který má 24leté zkušenosti jako advokát na německém i českém právním trhu a v minulosti dlouhodobě působil v kanceláři Noerr a následně Squire Patton Boggs. 

„Od určité velikosti naší firmy, kdy se tržby skupiny Havel & Partners pohybují kolem 60 milionů eur, už jsme viditelným hráčem v rámci celé Evropy. Nyní chceme být blíže zahraničním klientům a mezinárodním kancelářím, které nám doporučují klienty, ale také zahraničním private ekvity a venture kapitálovým fondům, investičním a privátním bankám, family officům či dalším stakeholderům a obchodním partnerům. Proto jsme přistoupili k zásadnímu kroku a rozšířili jsme naše přímé zastoupení o kancelář ve Frankfurtu, který je bránou pro byznys po celém světě,“ komentuje rozšíření kanceláře její řídící partner Jaroslav Havel. 

Německou kancelář ve Frankfurtu a její tříčlenný tým vede partner Philip Smitka, který má rozsáhlou 24letou praxi v oblasti práva na německém a českém právním trhu. Jako advokát a posléze partner působil celkem 18 let v jedné z největších německých advokátních kanceláří Noerr, z toho sedm let jako partner v její kanceláři v Praze. Specializuje se na oblast korporátního práva, fúzí a akvizic (včetně nemovitostních transakcí), smluvních vztahů a mezinárodního obchodu a soudních sporů i obchodní a investiční arbitráže. Zaměřuje se rovněž na poradenství klientům v sektoru automotive a informačních technologií.

Vedl také interní šetření a poskytoval poradenství v otázkách souvisejících s dodržováním předpisů v kontextu výrobkového práva a obchodní praxe. Právo studoval na univerzitě v Tübingenu, na univerzitě Deusto v Bilbau či na univerzitě v Kolíně nad Rýnem. Před příchodem do Havel & Partners působil více jak 5 let jako partner v americké mezinárodní advokátní kanceláři Squire Patton Boggs ve Stuttgartu. 

Vedle Philipa Smitky ve frankfurtské kanceláři působí i další seniorní právník Havel & Partners s rozsáhlými zkušenostmi – je jím vedoucí advokát Josef Bouchal, který se specializuje zejména na oblasti fúzí a akvizic, private ekvity, venture kapitál, financování a alternativní fondy. 

Kancelář HAVEL & PARTNERS ve Frankfurtu se zaměřuje na podporu zahraničních klientů směřujících do regionu střední a východní Evropy a zároveň klientů z Česka a Slovenska, kteří chtějí expandovat dále do zahraničí. Tým ve Frankfurtu bude poskytovat poradenství ohledně českých a slovenských právních aspektů korporátních a finančních transakcí s mezinárodním prvkem a dále strategické poradenství pro německý trh a trhy regionu střední Evropy. 

Jaroslav Havel doplňuje: „Se zdejšími advokátními kancelářemi si nebudeme konkurovat, chceme naopak prohloubit kooperaci s místními partnery a kancelářemi v Německu. Řada zdejších subjektů, místních i mezinárodních, má zájem se střední a východní Evropou dlouhodobě spolupracovat. Dále máme rostoucí počet českých a slovenských klientů, kteří chtějí v Německu či jinde na Západě aktivně podnikat. Otevřením naší německé kanceláře tedy ještě zlepšíme naši stávající infrastrukturu pro naše klienty a obchodní partnery a umožníme jim lepší spolupráci.“ Tu budou vedle Jaroslava Havla a Philipa Smitky zajišťovat i další partneři kanceláře Robert Nešpůrek, Jan Koval, Martin Peckl, Marek Lošan a spolupráci s klienty na Slovensku bude mít na starosti partner Štěpán Štarha. 

Kancelář ve Frankfurtu bude rovněž příležitostí pro právníky a právničky kanceláře aspirující na pozici partnera či partnerky absolvovat profesionální stáž v Německu, která jim umožní sbírat zkušenosti v prostředí mezinárodního obchodu, práva a podnikání. 

Předchozí

V Česku stoupl počet podnikatelů

Zaměstnanecké benefity zachovalo nezměněné 60 % firem

Další