Hledáme Advokátní kanceláře roku, Zákon roku i Legislativní přešlap roku

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Redakce magazínu Lawyers & Business a Mediální skupina A 11 připravuje další ročník projektu Advokátní kanceláře roku. Tento týden jsme zhruba 200 vybraným advokátním kancelářím rozeslali související dotazník. Hlasování pak aktuálně probíhá v rámci jiného právního projektu, Zákona roku, u něhož máme jako Lawyers & Business také tu možnost být. Náš bratrský časopis Profi HR pak před pár dny vyhlásil i vítěze svých cen a i za nimi se ohlédneme.

Začněme Advokátními kancelářemi roku podle Lawyers & Business. Na základě odpovědí a vlastní znalosti advokátního trhu v České republice vybere porota v čele se mnou, jako s šéfredaktorem Lawyers & Business, během dubna vítěze těchto letos vyhlašovaných kategorií projektu Advokátní kanceláře roku, a to z řad do projektu zapojených kanceláří: Advokátní kancelář roku/ Advokát roku/ Advokátka roku/ Advokátní talent roku/ Advokát roku v mezinárodním prostředí/ Retailová advokátní kancelář roku/ Mandát roku pro českou kancelář/ Mandát roku pro mezinárodní kancelář/ Advokátní inovace roku v české kanceláři/ Advokátní inovace roku v mezinárodní kanceláři/ CSR advokátní kancelář roku.

Porota dále vybere 100 nejinspirativnějších advokátních kanceláří na českém trhu pro období 2023-2024, a to na základě odpovědí na tento dotazník a vlastní znalosti trhu. Chcete být i vy mezi nimi? Klidně mi napište a ověřte si, zda byl do vaší kanceláře zaslaný dotazník. Výsledky budou oznámeny 14. května.

Ještě před tím, na konci dubna, se ale dozvíme, jaký právní předpis se stal Zákonem roku. Výsledky aktuálně probíhajícího hlasování vyhlásí advokátní kancelář Deloitte Legal za mediálního partnerství Lawyers & Business. Vedle Nejlepšího zákona roku pro byznys 2023 se rovněž dozvíme, co bylo Legislativním počinem a nově co naopak Legislativním přešlapem roku 2023. Hlasování bude uzavřeno na konci března. Nominace, pokud jde o Zákon roku, tak „Digitalizace v pracovním právu (část velké novely zákoníku práce)“ – „Urychlení výstavby strategicky významné infrastruktury (novela liniového zákona)“ – „Zjednodušení veřejného zadávání (novela zákona o veřejných zakázkách)“ – „Zavedení komunitní energetiky (novela energetického zákona)“ – „Dlouhodobý investiční produkt (část změnového zákona v souvislosti s rozvojem finančního trhu a s podporou zajištění na stáří)“, jsou ale samy o sobě inspirativní pro další přemýšlení o kvalitě české i evropské legislativy a regulace.

Inspirativní, i pro právní prostředí, jsou ale manažeři a projekty oceněné v rámci Profi HR Awards. Třeba jako Inovativní zaměstnanecký benefit vyhrála „ nevyhoditelnost“ od Raynetu. Pokud strávíte ve firmě několik let, budete prakticky nevyhoditelní. Respektive pokud vás firma propustí, dostanete peníze na 12 měsíců. Drahé, ale pro zaměstnance komfortní a zaručující alespoň nějakou jistotu ve světě plném nejistot.

(Na fotografii jsou ocenění v rámci loňského ročníku projektu Advokátní kanceláře roku – pozn. red.)

Předchozí

Podmínka za znásilňování nevlastní dcery? Blažek podal stížnost

Město pro byznys: Kde se v Praze nejlépe podniká

Další