Hodnota skupiny Havel & Partners je téměř 2,3 miliardy

|

Hodnota advokátní kanceláře Havel & Partners včetně slovenské kanceláře a vzdělávací Akademie je podle analýzy poradenské společnosti Patria Corporate Finance téměř 2 miliardy korun. Ocenění celé skupiny zahrnující i inkasní agenturu Cash Collectors a další subjekty v rámci celé skupiny pak podle studie dosahuje takřka 2,3 miliardy korun. Valuaci si nechala Havel & Partners zpracovat v souvislosti s 20. výročím kanceláře.

Valuaci vypracovala renomovaná poradenská společnost Patria Corporate Finance na základě výnosových a komparativních metod oceňování společností. V rámci analýzy stanovila celkovou hodnotu skupiny HAVEL & PARTNERS k datu 31. 12. 2020 na 2 289 mil. Kč. To je více než dvojnásobek hodnoty z roku 2014, kdy byla na základě studie hodnota skupiny vyčíslena naposledy.

„Ocenění potvrzuje naši mimořádně silnou pozici na advokátním trhu ve střední Evropě, neboť hodnota přes 2 miliardy je u právnické firmy, která působí pouze ve dvou jurisdikcích, naprosto výjimečná. Nepřetržitý ekonomický růst firmy už od jejího založení a její dlouhodobá ekonomická stabilita jsou také potvrzením pro naše klienty a obchodní partnery, že spolupracují s maximálně důvěryhodnou firmou s minimálním rizikem,“ říká řídící partner Jaroslav Havel.

Vysoká hodnota valuace se podle analýzy odvíjí od toho, že je Havel & Partners největší nezávislou právní kanceláří ve střední Evropě a dlouhodobě nejúspěšnější kanceláří dle získaných ratingů a ocenění v České republice i na Slovensku. K renomé a vysoké hodnotě kanceláře přispívají také dlouhodobě silný právní tým s rozsáhlým know-how v téměř všech oborech práva, široké portfolio klientů, unikátní business development a CRM systém či strategické finanční řízení společnosti a marketing.

Pravidelná valuace společnosti umožňuje managementu společnosti získat přehled o aktuální hodnotě skupiny, což přispívá k optimálním strategickým rozhodnutím při řízení firmy a financování jejího rozvoje. Dlouhodobou výjimečnou ekonomickou kondici a úspěšné řízení společnosti potvrzuje i certifikát nejvyšší důvěryhodnosti AAA Bisnode, který za rok 2020 Havel & Partners získala jak v Česku, tak na Slovensku, a který potvrzuje spolehlivost a důvěryhodnost společnosti a řadí ji mezi ekonomicky nejstabilnější firmy na trhu.

Foto Hands off my tags! Michael Gaida z Pixabay

Předchozí

SsangYong Rexton: Majestátní SUV prakticky bez konkurence

Advokáti skončí u soudu. Díky ombudsmanovi a kvůli sněmu

Další