Januš: Trh se dál hýbe. Do Deloittu přechází i Juřička z Havel & Partners

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Deloitte Legal překvapil avizovaným nástupem Hany Gawlasové. Kancelář má ale rovněž dalšího nového partnera: Ludvíka Juřičku, který dosud působil jako partner v Havel & Partners. Poslední dny jsou však v právním světě tak nějak ve znamení advokátek a právniček. Bývalá ministryně spravedlnosti a nynější prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová totiž ohlásila kandidaturu do Senátu a ženskou sekci představil rovněž kongres Právní prostor, který proběhl za mediálního partnerství Lawyers & Business.

O Daniele Kovářové se nějakou dobu spekulovalo jako o možné kandidátce na prezidentku. Bývalá šéfka Justiční akademie i resortu spravedlnosti ale ohlásila kandidaturu do Senátu, a to v obvodu Plzeň město, za který nyní v horní komoře působí známý tvůrce večerníčků o medvíďatech Václav Chaloupek. Kovářová si vybrala heslo „Chraňme normální svět“. „Starosti o velká globální témata s radostí přenechává ostatním kolegům a v Senátu se hodlá zabývat každodenními problémy života obyčejných lidí,“ citovala její vyjádření z tiskové konference šéfka volebního týmu Vlaďka  Bauerová. Kovářová rovněž spustila volební web www.daniela2022.cz

Hana Gawlasová opouští partnerskou pozici ve Squire Patton Boggs a posouvá se do čele týmu v Deloitte Legal. Už začátkem roku, když Rowan Legal označovala přestup Jana Freye z KPMG Legal za právní personálii roku, napsal jsem, že to tak může být, ale že advokátní personálie jsou ve výrazném běhu a hned tak se nezastaví. A další události to potvrdily. Nejprve Dentons ohlásil nástup Zdeňka Kučery a nyní tedy Deloitte příchod Hany Gawlasové. Mimochodem oba mají vést a budovat právně-technologické týmy. 

Na oficiální oznámení nástupu Ludvíka Juřičky ještě čekáme, on sám už ale svůj přestup uveřejnil na Linked-Inu. S tím, že má mít v kanceláři, v níž už v minulosti působil, odpovědnost za Moravu a Slezsko. Deloitte Legal naopak opustil Ivan Telecký, který se vrátil do Allen & Overy. A soudě ze spekulací a náznaků, které teď kolují po trhu, souboj o nejdůležitější advokátní přestup ale ještě zdaleka neskončil.

Předchozí

Do Allen & Overy se z Deloittu vrací Ivan Telecký

Allen Overy následuje Havla a White & Case do Climate & Sustainable Leaders

Další