Jeden svět i o advokátech, „nový“ Brodec i Peterka v Chorvatsku

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Letošní ročník mezinárodního filmového festivalu o lidských právech Jeden svět je právě v plném proudu, a tak jsem pro vás tentokrát připravil několik filmových tipů, díky nimž můžete nahlédnout do ne tak zřejmých zákoutí právního světa. Samozřejmě se ale nezastavil ani svět advokátní, a tak připomenu například novou vizuální identitu kanceláře Brodec & Partners nebo to, že kancelář Peterka & Partners už téměř měsíc působí i v Chorvatsku.

Festival Jeden svět letos otevřel snímek Překonat temnotu, „natočený kolektivem ukrajinských filmařů a filmařek během prvních týdnů války“. Z filmů alespoň částečně o (ne)právu a justici lze doporučit s citací z jejich anotací například filmy Divadlo násilí („Před Mezinárodním trestním soudem v Haagu je poprvé v historii za válečné zločiny souzen bývalý dětský voják. Jeho obhájce má nelehký úkol – dokázat, že Uganďan je pachatelem i obětí zároveň.“), Žurnalistika a její žalářníci („Luna, novinářka a politická vězeňkyně, utekla ze Sýrie do německého Koblenzu. Zde poprvé stanou před soudem členové syrského režimu obžalovaní ze zločinů proti lidskosti.“) nebo samozřejmě Kuciak: Vražda novináře („V únoru 2018 ukončují tři výstřely v domě ve Veľké Mači životy mladého páru. Jejich těla jsou objevena až po čtyřech dnech. Brzy poté se jména Kuciak a Kušnírová stávají symbolem největších protestů na Slovensku.“).

Ale k veselejším a nadějnějším věcem: Advokátní kancelář Brodec & Partners nedávno představilo svou novou vizuální identitu. „Spustili jsme nový web naší advokátní kanceláře a vytvořili nové logo. Velké díky všem kolegům, kteří se na tomto projektu podíleli. Je to výsledek perfektní týmové spolupráce, která nás všechny tak baví a posouvá dále,“ napsal na Linked-In Jan Brodec. Rád dodávám, že se změny povedly a jak nové logo, tak i celý nový web působí svěže, moderně a hlavně také přátelsky, což pořád není pro řadu jiných advokátních kanceláří a jejich vizuální prezentaci samozřejmé.

Že je v českém prostředí zcela jedinečná, znovu dokázala kancelář Peterka & Partners: na začátku března totiž přidala na svůj seznam kanceláří osmou zemi, v níž působí. Po České republice, Slovensku, Polsku, Maďarsku, Ukrajině, Bulharsku a Rumunsku jde o Chorvatsko. „V rámci organizace Peterka & Partners se záhřebská kancelář stane jednotným kontaktním místem pro koordinaci právních služeb pro bývalou Jugoslávii a devátou kanceláří Peterka & Partners v regionu střední a východní Evropy,“ uvedla rovněž kancelář.

Předchozí

Ceny TOP ESTATE & BUSINESS mají své majitele

Servus: Základní body nástupnického plánu

Další