JŠK asistovala při další akvizici SUDOP CIT

|

JŠK poskytla právní poradenství při akvizici 100procentního podílu ve společnosti Impromat-Computer s.r.o., která působí zejména jako dodavatel HW a SW infrastruktury a souvisejících služeb.

Původně čistě projektová a inženýrská skupina SUDOP buduje postupně ekosystém diferencovaných IT firem v České republice a střední Evropě. Spolupráce s Impromat-Computer poskytne SUDOP CIT přístup k širokému portfoliu infrastrukturních služeb a řešení, které doplní stávající nabídku skupiny v oblastech softwarového vývoje, cloudových služeb, kybernetické bezpečnosti a IT consultingu. Akvizicí Impromat-Computer získává podíl ve své čtrnácté technologické společnosti, mezi další patří například Linksoft, Orbit, Actinet, nebo BizzTreat. SUDOP CIT v posledních letech významně roste akvizičně i organicky, v průměru o více než 30 procent ročně. Po pokoření miliardového milníku v roce 2022 tržby skupiny v tomto roce významně překonají dvě miliardy korun.

Impromat-Computer je stabilní česká společnost s více než stovkou zaměstnanců, která si během 30 let existence vybudovala pevná partnerství se světovými lídry v oblasti infrastrukturních technologií, cloudových a bezpečnostních řešení, jako jsou HP, HPE, HDS, IBM, Microsoft, VMware a řada dalších. Tržby společnosti v roce 2022 přesáhli 800 milionů korun. Společnost bude v rámci SUDOP CIT nadále pokračovat pod svou silnou značkou Impromat-Computer, se stávajícím managementem a zaměstnanci.

„Spojením sil s Impromat-Computer jsme získali schopnost nabídnout naším klientům celou šíří služeb v IT od dodávek infrastruktury a správy ICT přes softwarový vývoj, datovou analytiku až po komplexní kybernetickou bezpečnost a konzultace. Jsme moc rádi, že i díky síti servisních středisek po celé republice budeme blíže našim klientům,“ uvedl Jiří Živnůstka, CEO SUDOP CIT.

Transakční tým JŠK vedl na straně kupujícího partner Tomáš Doležil ve spolupráci s advokátkami Janou Pospíšilovou, v exekutivní roli, a Vladěnou Svobodovou, která řešila soutěžněprávní aspekty transakce. „S klientem jsme sehraný tým. Máme všichni rádi, když má transakce tempo a svižně spěje k úspěšnému cíli díky praktickému řešení otevřených otázek,” řekl k další úspěšné transakci pro SUDOP CIT partner JŠK Tomáš Doležil.

„Jsme moc rádi, že k růstu SUDOP CIT přispívá již třetí transakcí v řadě tým JŠK. Rychle si získal naši důvěru a oceňujeme zejména pomoc při nacházení řešení s protistranou v klíčových otázkách transakce,“ dodal Michal Šťastný, investiční manažer SUDOP CIT.

Předchozí

Mlynarčík: Náhrada za zastavení bezvýsledné exekuce není přiměřená

Exekutorská komora: Exekuční prostředí v ČR potřebuje pozitivní změny

Další