KŠB radila tchajwanské společnosti při akvizici Trimmilu

|

Tým KŠB pod vedením Dagmar Dubecké a Jána Béreše poskytl právní poradenství společnosti Yeong Chin Machinery při akvizici většinového akciového podílu ve společnosti Trimill.

Společnost Trimill byla založena v roce 2000 a specializuje se na vývoj, konstrukci, montáž, uvádění do provozu, prodej a servis obráběcích strojů určených zejména pro obrábění forem a lisovacích nástrojů. Yeong Chin Machinery Industries je tchajwanská společnost založená v roce 1954 a specializuje se na výrobu obráběcích strojů.

Asistence zahrnovala komplexní transakční poradenství. KŠB klientovi dále asistovala při přípravě žádosti pro schválení akvizice jako zahraniční investice a zastupovala jej v příslušném řízení – jednom z prvních v České republice. Systém pro kontrolu investic ze zemí mimo EU do strategických aktiv relevantních pro bezpečnost a vnitřní pořádek České republiky je platný od 1. května 2021 a některé zahraniční investice do českých aktiv (a to i těch soukromých) tak podléhají předchozímu schválení Ministerstva průmyslu a obchodu.

Předchozí

Skils zastupovala americký private equity fond při poskytnutí miliardového úvěru

JŠK radila CVI při dvou vyznamných financováních

Další