JŠK zastupovala Abris Capital a Alsendo při akvizici Zaslat.cz

|

JŠK poskytovala právní poradenství společnosti Abris Capital Partners a její nově založené holdingové společnosti Alsendo (dříve apaczka) při akvizici většinového podílu Zaslat.cz, lídra mezi českými internetovými přepravními službami.

Zaslat s.r.o. je zprostředkovatelská platforma pro balíkové zásilky v České republice, která působí na trhu od roku 2014. Společnost má silné zastoupení také na slovenském trhu a svá řešení pilotně zavádí v jižní Africe. Zaslat měsíčně odbaví přibližně 50 tisíc zásilek s primárním zaměřením na individuální zákazníky a malé firmy. Kromě toho úspěšně spustila nabídku softwaru zaměřenou na velké klienty z oblasti elektronického obchodování.

„Akvizice společnosti Zaslat je posledním krokem v naší ambiciózní strategii „buy-and-build“ pro společnost Alsendo, která nám umožní rozšířit podnikání v České republice a na Slovensku a upevnit pozici společnosti Alsendo jako předního středoevropského hráče na trhu řešení pro e- commerce přepravu. Oceňujeme právní poradenství a transakční podporu, které umožnily bezproblémovou realizaci transakce,“ říká Tomasz Hajduk, investiční manažer společnosti Abris Capital Partners.

Transakční tým byl na straně kupujícího veden partnerem Tomášem Doležilem ve spolupráci s advokáty Helenou Hailichovou, Klárou Šmídovou a Hanou Císlerovou, dále se na transakci podíleli koncipienti Jan Koprnický a Marek Pume. Prodávající byl zastupován poradenskou skupinou SAMAK.

Abris Capital Partners je soukromý kapitálový investor specializující se na transformaci ESG ve střední Evropě. Abris se zaměřuje na růst regionálních lídrů v mezinárodní šampiony a vždy spojuje růst podnikání s kulturou zaměřenou na ESG, uhlíkovou neutralitu a digitální dokonalost. Firma přináší svým investorům vynikající výnosy díky uplatňování osvědčené metodiky založené na spolupráci, která identifikuje, uvolňuje a realizuje hodnotu příležitostí na středním trhu. Jejich mandátem je poskytovat investorům vysoké výnosy a přispívat k cílům regenerativní ekonomiky. Abris spravuje kapitál ve výši 1,3 miliardy eur ve třech fondech, určených pro kontrolní podíly a kapitálové vstupy ve výši 30-80 milionů eur.

Společnost Alsendo je lídrem v oblasti technologických řešení přepravy pro podniky ve střední Evropě. Hlavní činnosti společnosti jsou zaměřeny na zvyšování efektivity přepravních procesů klientů při zachování nejvyšších standardů služeb s využitím nejmodernějších technologických řešení. Alsendo nabízí řešení napříč všemi zákaznickými segmenty, která jsou přizpůsobena požadavkům klientů. Její portfolio zahrnuje přepravní služby a technologická řešení určená pro firemní zákazníky včetně e-commerce, tržišť a globálních podniků.

Předchozí

LB FORUM: Kde budeme bydlet? Výzvy pro Real Estate

Colours of Data nově pracuje pro Marks & Spencer a nymburkou nemocnici

Další