Koruna mírně oslabila

|

Koruna v úterý mírně oslabila k euru i dolaru. V 17:00 se obchodovala za 25,31 Kč/EUR a za 23,37 Kč/USD. Oproti pondělnímu závěru si vůči jednotné evropské měně pohoršila o tři haléře a vůči americké měně o pět haléřů. Vyplývá to z informací serveru Patria Online.

Během dne koruna sice posílila až k 25,25 Kč/EUR, ke konci dne ale zisky umazala a vrátila se k otevíracím úrovním, podotkl analytik Komerční banky Kevin Tran Nguyen.

„Česká koruna se dnes držela na svých silnějších pozicích proti euru po včerejším (pondělním) zveřejnění indexu důvěry spotřebitelů a podnikatelů v českou ekonomiku,“ uvedl v úterý analytik společnosti Purple Trading Jaroslav Tupý. Důvěra v českou ekonomiku narostla a dosáhla nejvyšší hodnoty od loňského května.

Růst důvěry spotřebitelů podle Tupého ale obecně většinou znamená pomalejší pokles jádrové inflace. „To by pak ve svém důsledku mohlo vést k vyšší opatrnosti členů bankovní rady České národní banky v pokračování dalšího snižování základní úrokové sazby, a česká koruna by tak mohla dostat impulz k posilování,“ míní.

Předchozí

Zákonné posílení advokátské mlčenlivosti bude nejspíš schváleno

Čtvrtinu Čechů ohrožuje workoholismus

Další