Které jsou Advokátní kanceláře roku?

|

Magazín Lawyers & Business právě vyhlásil Advokátní kanceláře roku 2021. Největší českou kanceláří je Havel & Partners, Největší mezinárodní kanceláří Dentons. Uznání za udržitelnost si odnáší Deloitte Legal, Uznání za diverzitu PRK Partners. Během slavnostního večera v pražském hotelu Augustine jsme rovněž představili ročenku Advokátní kanceláře roku 2021 od Lawyers & Business, v níž najdete 100 nejzajímavějších advokátních kanceláří roku, stejně jako kvalifikované odhady hospodářských výsledků desítek z nich. Většinu z nich publikujeme jako vůbec první na trhu.

Pouze dvě advokátní kanceláře reportují obrat kolem jedné miliardy korun a obě vedou i co do počtu lidí, kteří pro ně pracují. Z českých kanceláří jde o firmu Havel & Partners – která tak získává titul Největší české kanceláře roku –, z mezinárodních o Dentons, jež vyhrává ocenění Největší mezinárodní kancelář roku.

Slavnostního eventu se zúčastnili partneři předních právních firem a rovněž předseda České advokátní komory Robert Němec, prezident Soudcovské unie Libor Vávra, prezidentka Unie podnikových právníků Marie Brejchová, proděkan Právnické fakulty UK Michal Tomášek či náměstek ministra spravedlnosti Antonín Stanislav. Advokát Jiří Matzner představil nadační fond Pelecanus a předal další podporu handicapované sportovkyni Anně Luxové.

Z advokátního trhu jsme získali mnoho dalších zajímavých informací, které v ročence podrobně analyzujeme, komentujeme a dále rozebíráme. Zjistili jsme například, že nejvíce v Česku působících kanceláří považuje z mezinárodních firem za konkurenci White & Case, z těch českých Havel & Partners. Mezi ženami, které českou advokacii inspirují, nejčastěji zaznívá jméno brněnské advokátky Jany Sedlákové, řídící partnerky kanceláře Sedlakova Legal.

Víme také, jak advokátní kanceláře v České republice přistupují k tématům, jako jsou diverzifikace, inovace, diverzita, udržitelnost či nástupnictví. Tím se mimochodem v současnosti zabývá většina reportujících firem a některé z nich sdílejí také své povedené, či naopak nepovedené zkušenosti. 

Ohlížíme se taktéž za důležitými transakcemi a mandáty české advokacie v loňském roce, stejně jako za klíčovými personáliemi – mimo několika advokátních šéfů se totiž loni vyměnil například i ministr spravedlnosti, předseda České advokátní komory, nejvyšší státní zástupce, šéf Vězeňské služby i prezident Exekutorské komory – nebo posuny v organizačních strukturách, kdy loni vznikly nebo se „transformovaly“ kanceláře jako HKDW Holásek, Aegis Law nebo Arrows ETL.

Hlavním partnerem celého projektu jsou Total Service. Partnery jsou Bohematic, Hästens, Chateau Herálec, Matzner Legal, NGSS a Unicorn Systems/ Produkt Bookigy.

Snímek obrazovky 2022-05-24 v 14.05.50

Co najdete v ročence Advokátní kanceláře roku 2021?

  • advokátní žebříčky
  • přehled vybraných významných transakcí a mandátů advokátních kanceláří
  • přehled nejvýznamnějších personálií a událostí na advokátním trhu
  • analýzy a texty k aktuálním tématům, jako jsou udržitelnost, diverzifikace, inovace či nástupnictví
  • výběr disruptorů českého advokátního trhu
  • informace o špičkových advokátních kancelářích působících v České republice
  • rozbor aktuálních trendů českého advokátního a obecně poradenského trhu
  • rozhovory s vybranými osobnosti právního či byznysového života

Ročenku Advokátní kanceláře roku 2021 si můžete objednat prostřednictvím e-mailu [email protected]. Cena ročenky je 129 Kč. Zakoupit si ji můžete rovněž elektronicky, například na webu https://predplatne.a11.cz/lawyers-business-rocenka–advokatni-kancelare-roku-2021/

Předchozí

Elon Musk a Twitter v otázkách a odpovědích PRK Partners

Pověřenci roku jsou z Motola, ČEZu a ČSÚ

Další