Líbal odešel z Noerru. Okurková sezóna v advokacii nehrozí

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Letošní léto v advokacii rozhodně není okurkové. Po nedávné změně managing partnera v PRK Partners došlo k podobnému kroku rovněž v Kocián Šolc Balaštík, kterou nově vede Pavel Dejl. Pomalu veřejným tajemstvím už začíná být odchod Bořivoje Líbale z Noerru. A Havel & Partners ukazuje svou sílu rovněž na tradiční letní party ve Vratislavském paláci.

Kdo by čekal v advokacii personálně klidné léto, ošklivě by se pletl. Dochází ke změnám šéfů, vznikají či dotvářejí se nové kanceláře a významné jsou rovněž přechody mezi jednotlivými firmami. 

Nejvýraznější je nyní v tomto ohledu odchod Bořivoje Líbale, v minulosti šéfa PwC Legal a v poslední době spoluřídícího partnera v Noerru. Kancelář nedávno opustil a a pozorní čtenáři nejnovějšího čísla Forbesu ve fotogalerii z karlovarské party zjistili, že by měl být novým partnerem Eversheds Sutherland. Každopádně a minimálně nejde zatím o oficiální informaci. A Noerr nyní v Česku opět vede pouze její dlouholetá řídící partnerka Barbara Kusak.

Tento týden ale zaujala zejména kancelář Havel & Partners. V poslední době se už neprezentuje jen jako největší česko-slovenská advokátní kancelář, ale spíše jako největší nezávislá kancelář ve střední Evropě. Tradičně se spojuje s obchodníkem s cennými papíry Accredio a dalšími partnery a zve (nejen) své klienty na letní party do venkovních a členitých prostor Vratislavského paláce, které okouzlují výhledem na Pražský hrad, malostranský kostel svatého Mikuláše a vlastně i celé centrum Prahy. 

Akci moderovala Daniela Písařovicová, která se má letos představit také coby průvodkyně Právnickou firmou roku, jíž v minulosti dlouhodobě moderoval Libor Bouček. A konverzačním tématem byly, zdá se, zejména investice. Štěpán Lacina, partner Accredio, radil během svého úvodního vystoupení prodat nemovitosti a akcie a pořídit si prostřednictvím jeho firmy dluhopisy. Na což měl jistě následně vystupující Prokop Svoboda ze Svoboda & Williams, tedy další z partnerů akce, odlišný názor. 

Předchozí

Vyplatí se teď investice do zlata? Prý je vhodná doba k nákupu

Nový Peugeot 408: nečekaný z každého úhlu

Další