Nový Peugeot 408: nečekaný z každého úhlu

|

Vtrhl do automobilového světa jako štika do klidných vod. Překvapil a okouzlil příznivce značky Peugeot stejně jako ty, kteří vozy francouzské provenience obvykle nezvažují. V modelové řadě Peugeot nemá předchůdce a na současném automobilovém trhu jen stěží najde konkurenta. Je zkrátka první svého druhu. Zda tento dravec bude v lovu úspěšný, ukáže čas, ale už teď se jeho vyhlídky jeví jako více než slibné.

Peugeot 408 vás okamžitě upoutá svým sebevědomým postojem. Má v sobě hrdost, vznešenost a sílu. Za to vděčí hlavně svým rozměrům. Dosahuje délky 469 cm, výška je pouhých 148 cm, což není u vozů se zvýšenou karoserií běžné. Tyto proporce vytvářejí velmi štíhlý a sportovní profil, přičemž zvýšená architektura významně usnadňuje nastupování do vozu. Rozvor je větší, než bývá v segmentu C zvykem. Profitují z toho hlavně cestující na zadních sedadlech, kteří tak mají k dispozici štědrý prostor pro kolena. Úctyhodný je také zavazadelník s objemem až 1611 litrů. 

Linie nového Peugeotu 408 jsou ostré a výrazné. Mřížka chladiče přebírá barvu karoserie a dokonale tak splývá s přední částí vozu. V zadní části vozu vás upoutá a současně překvapí obrácený tvar zadního nárazníku, který dodává profilu nebývalou dynamiku. Podobně sebevědomým dojmem působí i velká dvacetipalcová kola s nezvyklým geometrickým designem zasazeným do kruhu. Tento motiv je u stojícího vozu velmi nápadný, při nízkých rychlostech pak vytváří dramatický vizuální efekt. 

Ultramoderní komfort

Zřejmě vás nepřekvapí, že uvnitř vozu najdete Peugeot i-Cockpit. Toto dnes již ikonické uspořádání interiéru se stalo poznávacím znakem nových peugeotů. Co vás ovšem ohromí, to je nová, ultramoderní podoba interiéru vozu 408. Ergonomie, kvalita, praktičnost i technologie včetně nového systému infotainmentu Peugeot i-Connect… vše bylo dotaženo k dokonalosti. 

Kompaktní volant mnohanásobně zvyšuje požitek z jízdy. Nabízí jedinečnou hbitost a přesnost pohybu. Digitální přístrojový panel je umístěn těsně nad volantem a má desetipalcový displej. Středová dotyková obrazovka se ovládá stejně intuitivně jako tablet. Doplňují ji plně konfigurovatelné přepínače i-toggles, které jsou uspořádány pod středovým displejem jako otevřená kniha a poskytují jedinečnou estetickou a technologickou úroveň. Každé z elegantních kláves můžete přiřadit funkci dle vašeho gusta. Chcete do jedné z nich uložit příkaz „Naviguj mě domů!“? Proč ne? Ochotně to splní. 3D online navigace navíc vždy poradí nejrychlejší cestu, zjistí ceny paliva v okolí nebo najde volné místo k zaparkování.

Pro řidiče jen to nejlepší

Zažijte vzrušující emoce za volantem. Vychutnejte si zážitky z řízení naplno. O vaše bezpečí a komfort se přitom dokonale postarají asistenční systémy řízení poslední generace. Používají šest kamer a devět radarů, kterým nic neunikne. Mezi nejzajímavější prvky výbavy patří například světlomety Peugeot Matrix LED či adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go. Užitečným pomocníkem je také systém sledování provozu za vozidlem při vyjíždění z parkovacího místa. Největší pozornost ovšem zasluhuje Night Vision neboli systém nočního vidění. Ten většinou najdete jen v prémiových segmentech. Umožní vám rozpoznat zvířata, chodce nebo cyklisty před vozem v jízdním pruhu dříve, než se objeví v dosahu dálkových světel.

Nevinné potěšení 

Nabídka pohonů vozu Peugeot 408 zahrnuje dvě plug-in hybridní verze o výkonu 180 a 225 k a benzínový tříválec o výkonu 130 k splňující nejnovější emisní předpisy Euro 6.4. Všechny motory jsou spojeny s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8. Za několik měsíců od uvedení těchto pohonů na trh bude následovat plně elektrická verze. Efektivitu motorů podporuje vynikající aerodynamika a relativně malá hmotnost vozu. Současně ovšem tyto charakteristiky zaručují každodenní radost z jízdy.

Nový Peugeot 408 se už na podzim začne vyrábět ve francouzských Mylhúzách. Na český trh dorazí začátkem příštího roku.

Předchozí

Líbal odešel z Noerru. Okurková sezóna v advokacii nehrozí

endors: Jak ukončit účast akcionáře, když jeho akcie nechce nikdo koupit

Další