Mistr kubánského rumu prožívá dobrodružství s Eminente

|

César Martí Marcelo je první mistr kubánského rumu a Rum Master značky Eminente. Pochází ze střední Kuby, konkrétně z provincie Villa Clara, a vyrostl obklopený třtinovými poli, která se táhnou, „kam až oko dohlédne“. Jako dítě doprovázel César svého dědečka z matčiny strany do cukrovaru, a tak vstřebával rumové know-how předchozích generací.

Během studií fyziky a techniky na univerzitě se César vrátil zpátky do světa výroby rumu při kurzech v palírně Ronera Central. Už o tři roky později získal členství v hnutí kubánských mistrů rumu pod vedením dona Josého Navarra Campy, který se stal během let Césarovým mentorem a zdrojem inspirace.

César je nejmladší kubánský Maestro Ronero (mistr rumu) a tohoto titulu dosáhl po pouhých devíti letech, což je dosud nevídané. V odvětví rumu působí dvacet let a rum popisuje jako „věrného partnera“, nejen pro sebe, ale také pro Kubánce obecně. César považuje rum za autentický projev kubánské kultury, přítomný ve chvílích oslav i zármutku: „Rum je prostě součástí života Kubánců.“

Práce Rum Mastera nepřestává Césara těšit, protože ji má skutečně zakořeněnou ve své DNA. Největší dosavadní výzvou v jeho dobrodružství s rumem Eminente byla práce na finální směsi, aby vznikl ten nejkouzelnější výsledek. César si uvědomuje potřebu zkombinovat fyzičnost s jazykem vědy a matematiky, aby si Eminente udržel postavení nejlepšího rumu na světě.

Nejlepší část dne na pití Eminente podle Césara: odpoledne. A ještě lépe v kruhu blízkých a přátel, protože ve společnosti chutná vůbec nejlépe.

Série filmů „It’s Out There“, inspirovaná kubánským způsobem života, je o tom otevřít oči a uvědomit si, že inspiraci lze najít hned za rohem. Je to hold kubánské kultuře. A povznášejícímu kubánskému duchu resolver – „umění nějak si poradit“, ať se děje cokoli. Vydali jsme se za pěticí Kubánců z řad umělců, barmanů, farmářů, master blenderů a šéfkuchařů a hovořili s nimi o kreativitě a zápalu pro řemeslo. Otevřeli nám svá srdce a vysvětlili, jak jim jedinečný kubánský duch pomohl definovat cíle, inspiroval jejich práci a nakonec z nich učinil to, čím jsou.

Předchozí

Polverini Strnad a Sedlakova Legal pomáhají ČTÚ s inovacemi

ČAK povede Němec

Další