Murár přešel od Glatzové do Noerru

|

Filip Murár se připojuje k pražskému týmu mezinárodní advokátní kanceláře Noerr. Na seniorní pozici se bude věnovat převážně právu z oblasti bankovnictví, finanční regulatoriky, korporátů, finanční ligitace, M&A a energetiky. Po více než třech letech opouští pozici seniorního advokáta v advokátní kanceláři Glatzová & Co.

„Filip představuje významnou posilu zejména našemu rychle rostoucímu bankovnímu týmu, který v současnosti mimo jiné pracuje na unikátních celoevropských projektech v oblasti finanční regulatoriky. Filipovy zkušenosti tak budou rychle zúročeny a jsem si jistá, že se do našeho teamu hodí jak profesně, tak lidsky,“ říká Barbara Kusak, advokátka, spoluřídící partnerka pražské kanceláře Noerr a vedoucí M&A týmu v regionu CEE.

„Filip má unikátní profesní zkušenost zejména s technicky náročnými a úzce regulovanými oblastmi a nástroji, pro něž evropskou regulatorikou používané zkratky mnohdy zní spíše jako neprostupná šifra (CRD/CRR, MiFID II, MiFIR, MAR, PSD II, UCITS, AIFMD, PRIIPS, Solvency II apod.). Mám plnou důvěru, že právě Filip tuto oblast klientům nejen dešifruje, ale i pomůže nalézt vhodná, bezpečná a praktická komerční řešení,“ shoduje se Luděk Chvosta, advokát a partner řídící pražský team Banking & Finance.

Filip Murár mimo jiné sbíral zkušenosti při zastupování jedné z českých investičních skupin specializujících se na financování podniků a obchodování s pohledávkami. Dále zastupoval český fond residenčních investic nebo lichtenštejnského správce fondu v ČR. Vystudoval práva a politologii na Karlově univerzitě v Praze. Hovoří plynně anglicky a německy.

Foto: Noerr

Předchozí

308 SW: Peugeot s novou tváří

Nahodil: Otevřená advokacie si neříkáme marně

Další