Nahodil: Otevřená advokacie si neříkáme marně

|

Platformy Otevřená advokacie a Komora 2.0, které letos kandidují do představenstva České advokátní komory, se podle jednoho z lídrů Otevřené advokacie Tomáše Nahodila doplňují. Jak uvedl v pořadu Lawyers & Business: FORUM, obě platformy míří podobným směrem a sám prý bude Komoru 2.0 volit. 

„Snažíme se od počátku poukazovat na to, že si neříkáme Otevřená advokacie marně. Ale třeba proto, že jsme oficiálně požádali advokátní komoru o informaci, kolik činí náhrady pro funkcionáře,“ říká v pořadu dále Tomáš Nahodil s tím, že tyto částky byly asi s odstupem tří týdnů zveřejněny v Advokátním deníku.

„Komora 2.0 svým způsobem a svými prostředky a podle zkušeností svých členů a my zase svými prostředky a na základě vlastní zkušenosti v uvozovkách nahrazujeme činnost Komory nebo snažíme se ukazovat, jak bychom si přáli, aby Komora vypadala. Ze zápisu z představenstva jsme zjistili, že v dubnu byli pan předseda a pan tajemník u paní ministryně spravedlnosti a předložili jí návrh novely zákona o advokacii pro případ, že by na podzim nebylo možné konat z pandemických důvodů sněm,“ pokračoval Nahodil s tím, že následně opět dostali související informace, a to na základě zákona o svobodném přístupu k informacím a také je zveřejnili.

Lawyers & Busines: FORUM diskutují vybraní kandidáti do představenstva České advokátní komory, každou ze čtyř kandidujících platforem vždy reprezentuje jedna advokátka či jeden advokát. Kulaté stoly moderuje šéfredaktor magazínu Lawyers & Business Jan Januš. Jsou k dispozici čtyři vydání: Advokáti ve veřejném prostoru a požadavky na jejich etiku a Digitalizace a elektronická advokacie + Rozšiřování služeb poskytovaných advokáty a Služby a komunikace České advokátní komory a Vzdělávání advokátů.

Foto: Daniel Hromada

Předchozí

Murár přešel od Glatzové do Noerru

SsangYong Rexton: Majestátní SUV prakticky bez konkurence

Další