Nohel přešel z GHS k Rowanům

|

Zkušený advokát Michal Nohel posiluje advokátní kancelář Rowan Legal, přichází z GHS Legal. Rozšíří tým specializující se na digitální služby a mediální právo. V oblasti televizního a rozhlasového vysílání se podílel na vzniku televize Seznam.cz a akvizicích rádií EXPRES FM a Classic Praha. Na téma médií, duševního vlastnictví a digitálních služeb pravidelně přednáší a publikuje.

Michal Nohel má rovněž výrazné zkušenosti z korporátního prostředí. V minulosti vedl právní tým Českého rozhlasu a následně pět let působil jako vedoucí právního oddělení společnosti Seznam.cz. Je předním odborníkem na oblast duševního vlastnictví, médií a digitálních služeb. Zkušenosti má rovněž s problematikou regulace on-line platforem, včetně GDPR, ePrivacy a regulací reklamy. Významnou součást jeho dosavadní právní praxe tvoří zastupování klientů v soudních sporech týkajících se svobody projevu a ochrany osobnosti v médiích. 

„V Evropě probíhá proces digitální transformace, která velmi významně zasahuje do mediální sféry. Spolu s tím dochází i ke změnám v oblasti práva a kde jinde být u toho než ve velké kanceláři,“ uvedl u příležitosti svého nástupu Michal Nohel.

„Digitální on-line svět hraje čím dál důležitější roli v životě lidí, ale výrazným způsobem zasahuje i do světa byznysu. Michal je díky svým znalostem a odbornostem velice důležitou posilou pro naši kancelář. Věřím, že jeho prostřednictvím budeme moci nabídnout našim klientům v této oblasti ještě kvalitnější služby,“ dodal Jan Tomíšek, partner Rowan Legal.

Michal Nohel je absolventem Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Je vášnivým hráčem videoher a zajímá jej také právo v této oblasti.

Předchozí

Peterka: Ve všech zemích fungujeme jako jedna firma

Definice znásilnění se může změnit, ministerstvo chystá i další zákony

Další