Nový Peugeot 408 obstál na výbornou na hladkých silnicích i cestách plných výmolů

|

Jak nejlíp otestovat jízdní vlastnosti auta? Nový Peugeot 408 se předvedl na hladkých silnicích i cestách plných výmolů, a obstál na výbornou!

Chce-li automobilka ukázat sportovní, dynamický a odvážný charakter svého vozu, volí kvalitní a hladké silnice. Peugeot vzal mezinárodní motoristické novináře na pobřeží Středozemního moře. Jezdilo se v okolí Barcelony na silnicích pověstných svou kvalitou. Nový Peugeot 408, jehož novinářské testy zde v listopadu proběhly, se tak v tomto krásném koutu Španělska převedl v celé své kráse a jízdní dokonalosti. Drtivou většinu z 550 testujících novinářů přesvědčil o tom, že má v sobě tu nejlepší geny značky Peugeot. Francouzská automobilka totiž vyznává jako svou hlavní hodnotu potěšení z jízdy. Dynamický fastback 408 je toho názornou ukázkou. 

peugeot_408_testdrive_2211tc059-637b290b7dfb9

Jednou z hlavních předností modelu Peugeot 408 je precizně propracovaná aerodynamika. Té, jakožto faktoru s významným dopadem na energetickou bilanci, byla věnována mimořádná pozornost. Nárazník, víko zavazadlového prostoru, difuzor, sloupky karoserie, zrcátka, ochrana spodní části…, všechny díly karoserie byly optimalizovány díky úzké spolupráci designérů a aerodynamických inženýrů značky Peugeot. K vyšší aerodynamické účinnosti přispívá rovněž design kol, který ovlivňuje i celkový výkon vozu.

Pro zlepšení vibračního komfortu byla tuhost karoserie zdokonalena díky lepení konstrukčních prvků. Výsledkem je příkladná jízdní stabilita, špičkový jízdní komfort, vynikající potěšení z jízdy a vzhledem k poloměru otáčení 11,18 m i skvělá ovladatelnost ve městě. Nový Peugeot 408 je vybaven 17 až 20palcovými pneumatikami. Ty patří do kategorie A, aby bylo dosaženo nízkého valivého odporu a s ním spojené vysoké účinnosti, ovšem současně aby byly zachovány ukázkové jízdní vlastnosti vozu.

Charakteristika, kterou si vás Peugeot 408 jednoznačně získá, je mimořádný jízdní komfort. Na tom má zásluhu zejména rozvor o délce úctyhodných 278,7 centimetrů. Díky tomu má model 408 vynikající stabilitu a nekonečné pohodlí, z čehož profitují všichni cestující, včetně těch na zadních sedadlech, kteří mají k dispozici úctyhodných 188 milimetrů pro kolena. Tento model byl zkrátka stvořen pro dlouhé cesty a vy si vychutnáte každý ujetý kilometr. Dvojnásob to platí pro cestující na předních sedadlech, kteří mají k dispozici vyhřívaná, elektricky nastavitelná sedadla s masážní funkcí a s možností uložit dvě nastavení do paměti.

Ne všechny silnice ale lze označit za kvalitní, hladké a bezproblémové. Dokáže si Peugeot 408 poradit i s výmoly, hrboly, prašnými polními cestami a zimou poničenými silnicemi? Není to sice SUV, a už vůbec ne žádný offroad, díky zvýšené pozici, ochranným prvkům karoserie a velkým kolům ale Peugeot 408 zvládne náročný terén líp než kterýkoli jiný vůz. To konstruktéři v Peugeotu ověřovali na 1 100 000 kilometrech ujetých ve všech možných podmínkách, na všech typech silnic a v nejrůznějších klimatických jevech až extrémech. Peugeot 408 překonal přejezdy brodů, zpevněné i vyježděné cesty, štěrk, jízdu v extrémním horku i mrazu, ve dne i v noci. Po celou dobu vše bylo opětovně testováno a zkoušeno, zkoumáno a vyhodnocováno. Každý kilometr ujetý v těchto extrémních podmínkách odpovídá několika desítkám kilometrů, které ujede běžný uživatel.

O tom, jak je Peugeot 408 připravený na české silnice, se můžete přesvědčit už na začátku příštího roku, kdy bude tento atraktivní přírůstek modelové řady Peugeot uveden na český trh. Cena zatím nebyla zveřejněna. 

Předchozí

Silové poměry na pražských právech a vězení pro ty, kteří umřou bez závěti

Ekonomická recese vnáší do praxe firemních právníků změny

Další