Nový ředitel vývoje v Asseco Solutions: Implementace nových technologií do ERP systémů

|

Průběžné zvyšování kvality vyvíjených produktů i služeb, a to i v případě, že zákazníci vyjadřují vysokou míru spokojenosti. To je cílem českého lídra na trhu ERP, společnosti Asseco Solutions. Ta proto v posledních měsících přistoupila k realizaci změn ve své struktuře, přičemž jednou z důležitých změn bylo posílení oblasti vývoje. Řady top managementu Asseco Solutions proto v nedávné době rozšířil nový ředitel divize vývoje, Ing. Petr Vítek (naroz. 1970).

Petr Vítek do Asseco Solutions přináší své bohaté zkušenosti z vedení velkých IT projektů realizovaných v tuzemských bankách.  Před nástupem do Asseco Solutions působil v ČSOB.

„Skutečné vzdělání v oboru vývoje software jsem však získával už od dětství mimo oficiální školy,“ říká Petr Vítek a dodává: „Ať už to bylo programováním na střední škole v osmdesátých letech na počítači Commodore 64 nebo později na prvních PC montovaných doma z dílů koupených v prvních polistopadových velkoskladech. Každým rokem přicházejí nové zkušenosti a znalosti z nových technologií a programovacích jazyků, bez toho se v tomto oboru neobejdete.“ 

Na otázku, proč se rozhodl přijmout nabídku stát se top manažerem v Asseco Solutions, Petr Vítek říká: 

„Mám rád změnu a rád pracuji s tvořivými lidmi. Rád bych posunul Asseco Solutions k vývoji nových produktů a aplikací tvořících novou generaci ERP systémů. Když jsem byl osloven s nabídkou ke spolupráci, přesvědčil mě nejen zajímavý produkt, ale i lidé kolem něj. Zlákala mě i možnost podílet se na transformaci ERP produktů do nových technologií, rozvoji cloudových řešení či umělé inteligence.  Jednak jsem přesvědčen, že tímto směrem se bude naše odvětví ubírat, jednak jsou to novinky, které zákazníkům pomohou v jejich podnikání.

Petr Vítek vystudoval hydrauliku na strojní fakultě ČVUT, má čtyři děti a společně s nimi a s manželkou bydlí na vesnici za hranicemi Prahy. Ve volném čase létá s horkovzdušnými balóny, příležitostně řídí námořní jachty, fotografuje, lyžuje a podílí se na organizaci kulturních akcí (masopust apod.) v obci, kde žije. 

Asseco Solutions 

Společnost Asseco Solutions, a.s. je největším producentem podnikových informačních systémů na českém a slovenském trhu a v roce 2020 oslavila 30 let od svého vzniku. Softwarová řešení z její produkce jsou distribuována i na dalších trzích v rámci střední Evropy. Společnost se zabývá nejen vývojem, ale také implementací a podporou specializovaných systémů pro organizace všech velikostí v nejrůznějších oblastech jejich působení. Produktové portfolio sahá od informačních systémů pro nejširší spektrum podniků, zabývajících se výrobou, obchodem či službami, přes produkty pro oblast veřejné správy, až po produkty pokrývající specializované potřeby firem, jako je například televizní produkce. Všechny produkty jsou doplněné širokou nabídkou služeb a partnerských řešení. Kromě základních modulů a funkcionalit poskytují též aplikace pro jednotlivé oblasti podnikání, tzv. „oborová řešení“. Asseco Solutions je nositelem certifikátu kvality ISO 9001:2015 a je členem nadnárodní skupiny Asseco Group.  Obrat Asseco Solutions, a.s. za poslední fiskální rok 2020 činil 607 mil. Kč a ke konci tohoto roku v ní pracovalo celkem 343 osob. 

Poslání společnosti Asseco Solutions 

Pomáháme firmám, aby byly úspěšné v jejich podnikání. Díky našim službám se mohou plně věnovat svým aktivitám, starost o informační systémy přenechávají nám. V každém okamžiku ctíme vztah s našimi zákazníky i pracovníky, lpíme na pověsti důvěryhodného partnera. 

Bližší informace naleznete na www.AssecoSolutions.com a www.helios.eu.

Skupina Asseco  

Skupina Asseco byla založena v roce 2004 vytvořením strategického partnerství mezi Asseco Poland (bývalý Comp Rzesów) a Asseco Central Europe (bývalý Asset Soft). Asseco Group má zastoupení v 60 zemích světa a je šestou největší softwarovou společností v Evropě.

Skupina Asseco je dnes mezinárodním uskupením prosperujících evropských IT společností. Je přítomná v celé Evropě prostřednictvím svých regionálních holdingů: Asseco Poland, Asseco Central Europe, Asseco South Eastern Europe, Asseco Western Europe a Asseco Eastern Europe. Aktivity skupiny mimo evropský trh realizují společnosti sdružené v holdingu Formula Systems. Tyto společnosti působí například v Izraeli, USA, Japonsku a Kanadě. Společnosti skupiny Asseco poskytují komplexní IT řešení všem segmentům ekonomiky v mnoha zemích. Portfolio jejich klientů tvoří stejně tak silné nadnárodní bankovní a finanční společnosti, veřejné instituce, mezinárodní korporace, jako malé a střední podniky. Asseco Group zaměstnává více než 28 500 lidí. V roce 2020 přesáhla celosvětově obratu 2,7 miliardy EUR.

Bližší informace naleznete na www.Asseco.com

Předchozí

Real Estate vede v CEE Attorneys Denisa Nováková

Vyšlo nové číslo Lawyers & Business!

Další