Vyšlo nové číslo Lawyers & Business!

|

Editorial Jana Januše – Jak v tuto chvíli vnímáte budoucnost advokacie a obecně poradenství jako takového? Co budou klienti v příštích letech vyžadovat? A co bude klíčové pro úspěch v poradenství? Na to jsme se zeptali Jaroslava Havla, Karla Muzikáře, Petra Zákouckého, Jana Spáčila a Martina Bohuslava, Miloše Olíka, Bořivoje Líbala, Martina Hrdlíka a samozřejmě také nového předsedy České advokátní komory Roberta Němce. 

S ním si v našem prvním letošním čísle přečtete rovněž velký partnerský rozhovor, v němž oznamuje nejen svůj konec v řídícím výboru PRK Partners a plány kanceláře na letošní rok, ale velmi otevřeně mluví také o nutnosti „podívat se“ na ceny advokátních služeb. 

Těch se ostatně dotýkají v anketě i někteří další kapitánové české advokacie. „Ve srovnání se zahraničím jsou totiž ceny právních služeb na českém trhu stále významně nižší, a to i ve srovnání s ostatními zeměmi střední a východní Evropy včetně Balkánu či Ukrajiny, kde si kanceláře účtují až o cca 50 procent vyšší sazby. Elitní americké advokátní kanceláře si účtují zhruba 600 až 1200 dolarů, obdobně je to přepočteno na libry ve Velké Británii, v sousedním Německu či v Rakousku pak je to asi 200 až 550 eur,“ konstatuje například Jaroslav Havel. 

Z logiky věci se jinak mluví v souvislosti s budoucností advokacie a poradenství o nových specializacích, nových týmech i využití technologií. Jak ale píše ve svých advokátně-byznysových tipech Lucie Radkovičová, „abyste mohli upgradnout svůj byznys na další úroveň, potřebujete nejdřív upgradnout svou hlavu“. A pro advokáty to možná bude složitější než pro jiné profese.

Bývalá partnerka Císař, Češka, Smutný Marcela Káňová pak prostřednictvím Lawyers & Business oznamuje další směřování své kariéry: nově působí na partnerské pozici v IBM. Podobných novinek si letos v Lawyers & Business přečtete postupně daleko více, často exkluzivně. Mám z toho radost, svědčí to o významu a etablovanosti našeho časopisu, který také nedávno navázal partnerskou spolupráci s Unií podnikových právníků, s jejímž obsahem se tak u nás – nejen v magazínu, ale rovněž v newsletteru a také na webu lawyersandbusiness.cz – budete pravidelně setkávat. Díky mediálnímu partnerství budeme velmi blízko třeba i u tradiční ankety Deloittu a partnerů Zákon roku nebo u akcí Stálé konference českého práva. Buďte u toho s námi!

Nové číslo Lawyers & Business si můžete v elektronické verzi zakoupit na Alza.cz.

Předchozí

Nový ředitel vývoje v Asseco Solutions: Implementace nových technologií do ERP systémů

Co je nového v Unii podnikových právníků?

Další