Novým partnerem Legalité je Michal Granát

|

Advokátní kancelář Legalité má od 1. ledna 2024 nového partnera. Stal se jím její advokát Michael Granát. Jeho specializace je HR a pracovní právo, motivační programy, právní vztahy korporací s top manažery a členy statutárních orgánů, firemní compliance či sporná agenda. Michael Granát se stává partnerem Legalité po necelých třech letech svého úspěšného působení v této kanceláři.

Granát vystudoval práva na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a svou cestu advokacií odstartoval v jedné z největších světových kanceláří Weil, Gotshal & Manges v Praze. Zde nasbíral cenné zkušenosti zejména v oblasti soudních sporů a prošel náročným drilem tehdejší americké advokátní kanceláře. Jeho další kariéra již směřovala k HR a pracovnímu právu, a to v roli in-house právníka společnosti O2. Zde se také poprvé setkal se zakládající partnerkou Legalité Marií Janšovou.

Z O2 se vrátil do advokacie a další praxi nejen v oblasti pracovního práva získal v advokátní kanceláři Glatzova & Co. Následně si též vyzkoušel práci ve startupovém prostředí v advokátní kanceláři Mavericks. V roce 2021 se pak stal novým členem týmu Legalité. Právě kombinace jeho zkušeností z velkých advokátních kanceláří, korporace s několika tisíci zaměstnanci a práce se startupy se stala základem jeho úspěšného působení v týmu Legalité.

„Marie Janšová je ikonou pracovního práva a nesmírně si vážím toho, že si mě vybrala do týmu. Stát se partnerem Legalité vedle zkušených právních borců jako je Vít Horáček, Olga Humlová a Mirek Uřičař je ohromná pocta. Především je to výsledek super spolupráce celého týmu Legalité a známkou toho, že nám to dohromady skvěle funguje a baví nás to,“ říká Michael Granát.

„Michaela jsem poznala před lety jako svého klienta, kdy působil jako in-house právník korporátního klienta, a spolupráce nám tak sedla, že pomalými cestičkami dospěla až do nynější fáze, že nám rozšířil počet partnerů na pět, a z toho máme velkou radost,“ uvádí zakladatelka Legalité Marie Janšová.

Předchozí

White & Case radila CVC Capital Partners při akvizici Packety

Rowan Legal povýšila Beneše, Jirovského a Oberta

Další