Ondřej Bartoň přešel z White & Case do Dentons

|

Ondřej Bartoň je novým partnerem pražské advokátní kanceláře Dentons, posílil tým specializující se na oblast bankovnictví a financování. Na své nové působiště přináší 13 let zkušeností v oblasti projektového, exportního, akvizičního a realitního financování. Klientům radí také při restrukturalizaci dluhů. Do Dentons přichází z White & Case, kde působil jako advokát a kde rovněž získal cenné zkušenosti na pracovní stáži v české pobočce mezinárodní banky.

V minulosti sehrál významnou roli při přípravě státních záručních programů Covid III, Covid Plus a EGAP Plus, jejichž cílem je podpora české ekonomiky zasažené důsledky pandemie onemocnění COVID-19 a války na Ukrajině. Kromě toho se zaměřuje na regulaci bank a pojišťoven a poskytoval také komplexní právní poradenství několika předním finančním institucím v rámci mezinárodních i domácích akvizic regulovaných entit v regionu střední a východní Evropy.

„Ondřej se svou zkušeností z transakčního financování a regulace bank bude velkým přínosem pro náš tým věnující se bankovnictví a financování a zároveň posílí naši nabídku služeb v oblasti restrukturalizace, insolvence a insolvenčního řízení,“ říká Jiří Tomola, partner a jeden z vedoucích týmu pro bankovnictví a financování pražské kanceláře Dentons.

„Příchod Ondřeje podporuje náš dlouhodobý cíl investovat do talentů, abychom si udrželi vedoucí pozici našich stávajících praxí a rozšířili nabídku právních služeb pro klienty v oblastech, kterým jsme se doposud nevěnovali nebo se věnujeme zatím pouze okrajově,“ dodává Petr Zákoucký, vedoucí partner pražské kanceláře Dentons.

„Těším se na další krok ve své kariéře. Dentons má jeden z předních týmů pro bankovnictví a financování v celém regionu střední a východní Evropy,“ doplňuje Ondřej Bartoň.

V Dentons se problematice bankovnictví a financování celosvětově věnuje více než 900 právníků. V žebříčku Chambers Europe 2023 je Dentons hodnocena v Band 1 pro oblast bankovnictví a financování v České republice i v regionu střední a východní Evropy. Mezi špičku, do Tier 1, v oblasti bankovnictví, financování a kapitálové trhy patří i dle žebříčku The Legal 500 EMEA 2022.

Předchozí

Valášek: Oddlužení přestává plnit svoji roli. Svědčí o tom počet návrhů

Investiční fond Valori ušil strategii na současné „špatné počasí“ na trzích

Další