Pavel Jendrulek nově pracuje pro Dentons

|

Novým poradcem of counsel pražské kanceláře Dentons se stal Pavel Jendrulek, který se bude v týmu pro bankovnictví a financování věnovat zejména problematice finanční regulace.

Advokát Pavel Jendrulek, absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, přichází s více než dvacetiletou praxí v oblasti dluhového financování, kapitálových trhů a regulace finančních institucí, kterou získával v kancelářích KPMG Legal, Weinhold Legal či PRK Partners. Vedle korporátní klientely pracoval v tomto období také na projektech pro Českou národní banku, Českou bankovní asociaci nebo Asociaci pro kapitálový trh České republiky.

„Bankovní a finanční praxe Dentons, která je považována za jednu z nejlepších na trhu, s příchodem Pavla Jendrulka ještě významně posílí nabídku služeb v oblasti finanční regulace a získá respektovaného odborníka,“ uvádí Ladislav Smejkal, jeden z vedoucích partnerů (Co-Managing) pražské kanceláře Dentons. „Pro klienty budou velkým přínosem nepochybně jak jeho znalosti z regulace bankovních institucí, pojišťoven a poskytovatelů platebních služeb, tak rozsáhlé zkušenosti s M&A transakcemi, licenčními a antimonopolními řízeními nebo s financováním projektů při využívání obnovitelných zdrojů energie. Jeho příchod podporuje náš dlouhodobý cíl investovat do talentů, abychom si udrželi vedoucí pozici v oblasti stávajících praxí a nabídku právních služeb pro klienty rozšířili rovněž v oblastech, kterým jsme se doposud věnovali spíše okrajově.“

„Na spolupráci s kolegy, kteří působí v jednom z nejuznávanějších expertních týmů pro oblast bankovního a finančního práva na národní i mezinárodní úrovni, se velmi těším,“ doplnil Pavel Jendrulek. „Jsem přesvědčen, že společně budeme klientům poskytovat služby, které přispějí k jejich příštím úspěchům, k rozvoji jejich podnikání a schopnosti čelit výzvám, s nimiž se na regulovaném finančním trhu setkávají.“

V globální advokátní kanceláři Dentons, působící ve více než 80 zemích světa, se problematice bankovního a finančního sektoru věnuje více než 900 právníků. V prestižním mezinárodním žebříčku Chambers Europe 2023 byla pražská pobočka Dentons zařazena mezi nejlépe hodnocené kanceláře v oblasti bankovnictví a financování v České republice, stejně jako v regionu střední a východní Evropy, nejvyššího hodnocení v oblasti bankovnictví, financování a kapitálových trhů dosáhla rovněž v žebříčku The Legal 500 EMEA 2023.

Předchozí

Nejvyšší soud loni v civilním dovolacím zřízení zrychlil

Ministerstvo vnitra dokončilo nový zákon upravující pobyt cizinců na území ČR

Další