Petr Angyalossy se účastnil konference pořádané Soudním dvorem Evropské unie

|

Soudní dvůr Evropské unie uspořádal ve dnech 1.–3. května mimořádné fórum soudců určené pro předsedy nejvyšších soudních orgánů členských států. Pracovní zasedání se konalo u příležitosti 20. výročí přistoupení 10 států k Evropské unii.

Dne 1. května 2004 vstoupilo do Evropské unie 10 nových členských států, a to Česká republika, Estonsko, Kypr, Lotyšsko, Litva, Maďarsko, Malta, Polsko, Slovinsko a Slovensko. V sídle Soudního dvora v Lucemburku se proto konala konference, na které vystoupili přední osobnosti justice v čele s předsedou Soudního dvora Koenem Lenaertsem.

Pracovní jednání byla věnována především historii tohoto největšího rozšíření Evropské unie, ale také přínosu pro rozvoj Evropské unie a hodnocení toho, jak unijní právo během posledních 20 let zajišťovalo soudržnost ekonomik nových členských zemí. Jednotlivé odborné workshopy byly věnovány tématu jednotného vnitřního trhu a výzvám pro sociální politiku, ochraně osobních údajů a podpoře, kterou nabízí národním soudním systémům pokrok v oblasti umělé inteligence.

V rámci zamyšlení se nad celým procesem přistoupení, nad změnami v právních řádech členských států a změnách v justiční spolupráci v regionu vystoupili se svými příspěvky například bývalý soudce Soudního dvora Jiří Malenovský nebo bývalý předseda slovenské vlády Mikuláš Dzurinda.

Předchozí

Z Allen & Overy je A&O Shearman. A Cliffordi i CMS vystřídali vedení 

Koruna po snížení sazby zpevnila

Další