Z Allen & Overy je A&O Shearman. A Cliffordi i CMS vystřídali vedení 

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Tradiční advokátní značku Allen & Overy už od začátku května na českém trhu tak úplně nenajdeme. Nejen v České republice totiž firma po spojení s kanceláří Shearman & Sterling přistoupila k rebrandingu a nově je z ní A&O Shearman. První květen byl zásadní i pro místní pobočky kanceláří Clifford Chance (kterou nově vede místo Alexe Cooka Miloš Felgr) a CMS (Hellen Rodwell vystřídal v čele té české Tomáš Matějovský – na fotografii, pozn. red. – a na Slovensku Juraj Fuska), k oběma výměnám se budeme ještě v příštích dnech vracet. Ministerstvo spravedlnosti vyhlásilo veřejné konzultace k otevřenějšímu vládnutí a nedávno se rozdávaly rovněž slovenské Právnické firmy roku. Mezinárodní kanceláří roku se tam stala Havel & Partners, která na začátku května otevřela rovněž své zastoupení ve Frankfurtu nad Mohanem.

„V letošním roce je pro nás přelomovou událostí zejména spojení Allen & Overy s advokátní kanceláří Shearman & Sterling, které se má uskutečnit k 1. květnu 2024,“ reportovali už dříve pro účely projektu Lawyers & Business Advokátní kanceláře roku 2023/2024 partneři firmy Prokop Verner a Petr Vybíral.  „V důsledku tohoto spojení vznikne první plně integrovaná globální právní firma, A&O Shearman, s téměř 4000 právníky v 48 kancelářích po celém světě. Tento historický a strategický krok nás propojí s jednou z nejlepších světových advokátních kanceláří, se kterou sdílíme silné stránky, kulturu a hodnoty, a která má velmi silnou pozici zejména na americkém trhu. Naše společná vize je nabízet klientům služby nejvyšší kvality v širokém spektru právních oblastí a odvětví, od komplexních přeshraničních transakcí a sporů po špičkové inovace a udržitelnost. A&O Shearman bude jedinou právní kanceláří, která bude ovládat na stejné úrovni americké právo, anglické právo a lokální práva dalších jurisdikcí a rozvíjejících se světových trhů.“

Ministerstvo spravedlnosti pak na konci dubna vyhlásilo veřejné konzultace „k přípravě nového Akčního plánu České republiky Partnerství pro otevřené vládnutí na roky 2025 a 2026. Cílem vyhlášených veřejných konzultací je shromáždění návrhů na závazky, které by mohly v následujících dvou letech přispět k otevřenějšímu vládnutí v České republice“. „Záměrem veřejných konzultací je prostřednictvím spolupráce a dialogu s občany, neziskovými organizacemi, akademickou sférou, profesními komorami a dalšími profesionály ve svých oborech shromáždit návrhy na přijetí takových závazků, které principy otevřeného vládnutí naplňují,“ dodává za ministerstvo jeho tiskový mluvčí Vladimír Řepka. „Návrhy na závazky můžete zaslat písemně, ideálně e-mailem ale i poštou, nejpozději do 28. května 2024. Návrhy můžete přijít prezentovat i osobně na veřejný workshop, který se uskuteční dne 14. května 2024. Předchozí registrace na workshop je nutná,“ uvedl dále. Více informací najdete v souvisejícím podrobném dokumentu.

Ohlédněme se ještě za nedávno proběhlou Právnickou firmou roku na Slovensku. Soutěž organizovanou společností epravo.sk a týdeníkem Trend vyhrály jako domácí advokátní kancelář Růžička and Partners, jako mezinárodní kancelář Havel & Partners (která zvítězila také v hospodářské soutěži a ve zdravotnickém právu). Z v České republice působících firem se hodnocení účastní například PRK Partners, která vyhrála v právu obchodních společností, Kinstellar, jež zvítězila v Restrukturalizacích a insolvencích a Eversheds Sutherland, která ovládla právo životního prostředí. Ostatní vítězství si mezi sebou rozdělily původem slovenské kanceláře, informuje epravo.sk.

Předchozí

Analytici: Brzy překonáme předpandemickou úroveň

Petr Angyalossy se účastnil konference pořádané Soudním dvorem Evropské unie

Další