Peugeot 5008: samé dobré zprávy

|

Dobrá zpráva: podzim ještě nekončí. Druhá dobrá zpráva: brzy začne zima. S pořádným SUV je totiž každé roční období vítáno. Blátivou polní cestu nebo stezku pokrytou mokrým listím vystřídá zasněžená krajina a namrzlá silnice. S SUV Peugeot 5008 je však každá jízda zážitkem. Vybavíte-li ho správnou výbavou, s přehledem sjede i prudký kopec. 

Peugeot 5008 nedávno prošel modernizací, díky čemuž získal výrazný a jedinečný styl. Odvážný design je reprezentativní a jasně naznačuje posun do prémiovějších segmentů. O tom svědčí bezrámová maska chladiče, Full LED světlomety nebo zalomená denní světla ve tvaru tesáků šelmy. Také na zadní části vozu se objevuje stopa z říše predátorů. Světla totiž mají tvar lvích drápů, což je typickým znakem vozů značky Peugeot. Pro zvýraznění sportovního charakteru vozu byly do nového nárazníku integrovány lesklé boční černé mřížky sání a lakovaný chránič prahu. Při bočním pohledu pak rozhodně nepřehlédnete majestátní 19palcová hliníková kola s diamantovým výbrusem.

Pětihvězdičkový komfort

V interiéru vozu Peugeot 5008 vás okamžitě obklopí pocit útulnosti, kvality, luxusu a nekonečného prostoru. Najdete zde vysoce praktickou sadu sedmi sedadel, z nichž dvě jde z vozu zcela vyjmout nebo sklopit do podlahy, přičemž všechna sedadla se pyšní dokonalou modularitou umožňující různé konfigurace a úhly sklápění. Tři samostatná sedadla ve druhé řadě jsou sklopná a podélně posuvná s možností nastavit sklon opěradla. Není bez zajímavosti, že jako jeden z mála současných vozů pobere Peugeot 5008 tři dětské sedačky s Isofixem. Přední sedadla s certifikátem AGR (Akce pro zdravá záda) jsou nastavitelná v osmi směrech. Dále jsou tu elektrické bederní opěrky a funkce vyhřívání sedadel. Na dlouhých cestách si vychutnáte masážní systém nabízející různé programy.

Moderní klasik

Peugeot 5008 je posledním ze současné modelové řady francouzské automobilky, který zatím nenabízí verze poháněné elektromotorem. Neznamená to ovšem, že by rezignoval na nové trendy. Právě naopak! Uvnitř vozu totiž najdete ultramoderní uspořádání Peugeot i-Cockpit tvořené vyvýšeným přístrojovým panelem, kompaktním volantem a velkým dotykovým displejem. Digitální přístrojovou desku si můžete nakonfigurovat dle vašeho vkusu a potřeb. Určité prémiové doplňky výbavy, jako špičkový Hifi systém FOCAL nebo 3D online navigace s hlasovým ovládáním, vám odhalí svět skutečného luxusu. 

Bezpečnost na prvním místě

Také asistenční systémy řízení demonstrují vysokou technologickou úroveň značky Peugeot. SUV 5008 disponuje například vysoce komfortním a bezpečným poloautonomním řízením. Revoluční je i systém automatického nouzového brzdění, který rozpozná chodce a cyklisty, a to ve dne i v noci, v rychlosti 5–140 km/hod. Pro náročný terén je Peugeot 5008 vybaven systémem Advanced Grip Control s voličem umožňujícím pět režimů jízdy (Standard, Sníh, Bláto, Písek, ESP OFF) a s kontrolou jízdy ze svahu. Jízda po mokrém listí, cestě posypané prvním sněhem či blátivé stezce je tak pro něj hračkou.  

Naložte mu!

Základní objem zavazadelníku činí 952 litrů, a to mluvíme o prostoru pod krytem. Začnete-li sklápět či vyndávat sedadla, objemy obdivuhodně narůstají. Sklopením sedadel v druhé řadě vykouzlíte dodávkových 2042 litrů a vyjmete-li i sedadla třetí řady, místo toho, abyste je složili do podlahy, získáte ještě 108 litrů navíc a o 22 kilogramů lehčí auto. S takovou kapacitou těžko najdete něco, s čím by si Peugeot 5008 neporadil. 

Cena od 785 000 Kč + 5letá záruka

Předchozí

Odpovídá Právnická firma roku realitě? O hlavních vítězích nemůže být pochyb

Mára: Snažíme se posouvat bez dohody na základních principech

Další