Plicka se spojil s Kazmou a Dohnal kraluje tématu AI a poradenství

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Kancelář Plicka & Partners začíná kralovat filmovým partnerstvím. Po loňském Promlčeno, v němž se mluví přímo o Robertovi Plickovi, aktuálně přidává Kazmovu Onemanshow. Šéf Arrows Jakub Dohnal intenzivně pracuje na svém odborném renomé ohledně vlivu umělé inteligence na poradenský sektor. A pokračují samozřejmě i personálie, v PwC Legal nebo ve Sniehotta & Vajda Legal.

Kazma se často pohybuje na hraně nebo dokonce za hranou, a tak se mu asi bude i do budoucna hodit spojení s advokátní kanceláří Plicka & Partners. „Ne náhodou je generálním partnerem filmu advokátní kancelář Plicka & Partners,“ cituje Kazmova slova o filmu Onemanshow: The Movie, který vstoupil tento čtvrtek do kin, CzechCrunch, a to z podcastu Čestmíra Strakatého. „Myslím si, že teď budou zaneprázdnění. Jejich generální partnerství má u takto velkého filmu hodnotu v řádech desítek milionů korun – a opravdu to není náhoda,“ říká dále. 

I když se názvy advokátních kanceláří objevují v různých filmových titulcích často – subjektivně mám dojem, že nejčastěji vídám kancelář Vyskočil, Kročák a partneři, a to  hlavně díky jejímu partnerovi Petru Ostrouchovovi – výraznosti přítomnosti Plicka & Partners ve filmu Promlčeno se v posledních letech přiblížil snad jen Tomáš Sokol ve filmu Prezident Blaník. Spojit se s Kazmou je marketingově a PR geniální a posouvá to Plicku & Partners do jednoznačného a patrně hned tak neotřesitelného vedení na tomto poli.

Ohledně současného dosahu a umu umělé inteligence a možnostech jejího využití v poradenství zase aktuálně ví z českých advokátů asi jen málokdo víc než šéf Arrows Jakub Dohnal. Tématu se pravidelně věnuje na Linked-Inu, díky jeho příspěvkům můžete být s rychle měnícím se fenoménem v neustálém kontaktu. Společně s Petrem Kohoutem, vedoucím právního oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje, pak aktuálně napsal a veřejnosti nabídl e-book Nástroje AI ve veřejné sféře. 

„Svět umělé inteligence a jeho praktické použití v právu mne naprosto fascinuje. Velmi mne tedy potěšilo, když jsme se s Petrem domluvili, že se budu podílet na tvorbě praktické části této příručky. Vidím stovky příkladů toho, jak lze ChatGPT ve Vaší každodenní činnosti. Rád se s vámi kdykoli sejdu, abychom probrali společné možnosti,“ napsal Dohnal stručně do úvodu, ale přesně tím vystihl své aktuální počínání. Pokud chcete tuhle knížku, která se zdaleka nebude hodit jen právníkům ve veřejné sféře, i vy, napište Jakubovi, rád vám ji pošle.

A jako už tradičně ještě k personáliím. O posilování PwC Legal jsem psal už minule, hodí se ale ještě dodat, že s Petrem Syrovátkou do kanceláře přišel rovněž advokát Jiří Brabec s praxí z ministerstva financí nebo Eversheds Sutherland. „Mám radost, že můžu v našem týmu přivítat dva zkušené a úspěšné advokáty, kteří posílí dvě z našich klíčových specializací, tedy daňové a komerční litigace a transakční poradenství,“ uvedl k tomu rovněž stále ještě nový managing partner kanceláře Petr Kincl.

Nedávno pak posílila rovněž kancelář Sniehotta & Vajda Legal, a to o advokáta Michaela Kolihu, který nabral zkušenosti v Arrows, Holubová advokáti, ale i přímo ve farmacii. „Od příchodu Michaela si slibujeme prohloubení naší specializace v oblasti zdravotnického a farmaceutického práva a související oblasti reklamy na léky, doplňky stravy a zdravotnické prostředky. Stejně tak očekáváme jeho zapojení do problematiky ochrany osobních údajů a díky Michaelově jazykové výbavě i do posílení našeho zaměření na poskytování právních služeb španělskojazyčným klientům,“ řekl k novému nástupu Lukáš Vajda a Michal Sniehotta dodal: „V naší kanceláři bude mít Michael Koliha na starost i poradenství v oboru občanského, obchodního a korporátního práva. Využijeme i Michaelovi bohaté zkušenosti se zastupováním klientů v soudních řízeních, a to zejména v oblasti nájemních vztahů, vymáhání pohledávek a náhradách škody na zdraví.“

Předchozí

Štilec & Partners: Nedostatek lidí ohrožuje budoucnost stavebnictví

Clifford Chance radila Rezolv Energy s projektem v Bulharsku

Další