Posila PwC Legal, upozornění Aegis Law i nový Justiční dům

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Aktuální dění spojené s Ústavním soudem by už možná vydalo na knihu, a ne na komentář, a tak se raději zaměřím na něco jiného: na nástup Petra Syrovátka do nové advokátní kanceláře, upozornění na jedno insolvenčního řízení a také na Justiční dům chystaný nedaleko Prahy.

Petr Syrovátko, do ledna letošního roku Associate Partner kancelář Deloitte Legal, nastoupil na obdobnou pozici do PwC Legal, kde je, jak uvedl na Linked-Inu, Associate Partnerem a rovněž Directorem. PwC Legal zjevně chytá nový dech poté, co o ní ve veřejném prostoru nebylo v předchozích letech příliš slyšet. V červnu ostatně došlo ke změně jejího řídícího partnera, kdy Radka Buršíka vystřídal Petr Kincl. „PwC Legal je jedním z lídrů v používání a implementaci nejnovějších technologií v právu, což je určitě pozice, kterou chceme i dále rozvíjet a posilovat. Celkově chceme pokračovat v růstu z našich pevných základů, být i nadále důvěryhodným partnerem lokálního a mezinárodního byznysu a využívat synergií, které nám přináší propojení s experty z globální sítě PwC,“ uvedl před svým nástupem Kincl.

Kancelář Aegis Law pak rozeslala tento týden adresátům svých newsletterů informace o zahájení insolvenčního řízení proti společnosti Diversity Capital. „U Městského soudu v Praze bylo dne 8.8.2023 zahájeno insolvenční řízení proti společnosti Diversity Capital a.s. Je čas přihlašovat pohledávky.“ V poště si také přečtete: „Proč dostávám tento email? V krátkosti – protože si myslíme, že Vám bude užitečný.“ Aegis Law tak znovu ukazuje, že se nebojí jít ani téměř neprobádanými marketingovými cestami, což je sympatické.

Brzy se pak začne pracovat na novém Justičním domě v Benešově, tento týden totiž ministerstvo spravedlnosti předalo „staveniště bývalé ubytovny zhotoviteli“. „Ministerstvo spravedlnosti nechá zrekonstruovat nepotřebný objekt bývalé ubytovny v Benešově, aby mohlo do budovy přemístit okresní soud, okresní státní zastupitelství a Probační a mediační službu. Ty tím získají odpovídající zázemí a dojde k zefektivnění jejich činnosti,“ uvedl tiskový mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. Nový Justiční dům bude v Benešově v Dukelské ulici. 

„V roce 2025 tak po dokončení stavebních prací vznikne v Justičním domě celkem 58 nových kanceláří, 8 jednacích síní a dostatečná kapacita pro umístění a archivaci spisů. Dále bude vyřešen dlouhodobý problém OS s parkovacími místy. Po přesunu budou mít složky k dispozici až 43 parkovacích míst,“ uvedl rovněž Řepka. Těšíme se i my.

Předchozí

Mild-hybrid je mezičlánek mezi benzínem a elektřinou. Sice jen na pár let, ale díkybohu za něj!

White & Case radila PPF s prodejem části aktiv PPF Telecom Group

Další