Podaná ruka v Aegis Law platí. I pro vstup nového společníka

|

Nové advokátní kanceláři Aegis Law se za první rok existence podařilo mimořádně rychle vyrůst. Jak v našem partnerském rozhovoru prozrazují její společníci Jan Krampera, Tomáš Procházka a nově také Vojtěch Faltus, za první rok je obratově na zhruba 30 milionech korun a počet jejích lidí se oproti začátkům navýšil troj- až čtynásobně. „Chceme, aby naše kancelář měla budoucnost. Tu by určitě neměla, kdyby do ní nepřicházeli mladší partneři,“ říká pak jasně Jan Krampera.

Aegis Law má za sebou první rok existence. Jaký byl a jak se podařil?

JK: Byl naprosto neuvěřitelný. Plný výzev, překvapení, růstu a nových zkušeností. Myslím ale, že se podařil a že předčil naše očekávání. A to všechno díky lidem kolem nás, našemu týmu a našim klientům.

TP: V řeči čísel: Podařilo se nám personálně narůst téměř trojnásobně a obratově jsme se dostali k částce 30 milionů korun, což po prvním roce fungování považujeme za obrovský úspěch. Jak říkáme od začátku, naší vizí je vybudovat firmu s dlouhodobou perspektivou a první rok nás ke splnění této vize pořádně posunul.

Jak nyní vypadá vlastnická struktura kanceláře a její složení?

JK: Jinak než před rokem. Nejenže je nás násobně víc, ale především máme „nového“ jednatele a společníka, Vojtu Faltuse. Vojta se stal společníkem s 10procentním podílem. Celé to zapadá i do toho, že chceme, aby naše kancelář měla budoucnost. Tu by určitě neměla, kdyby do ní nepřicházeli mladší partneři. 

TP: Na tom všem si nesmírně cením toho, jak se Vojta partnerem stal. Na něčem jsme se s Vojtou asi před rokem domluvili a podali si na to ruku. Vše z toho se splnilo, a tak jsme si společně loni v září sedli a během 10 minut se domluvili na podmínkách a načasování jeho majetkového vstupu.

JK: Uvědomujeme si, že zapojení dalších společníků do majetkové struktury naší kanceláře možná nebude tak jednoduché jako v případě Vojty, ale je pro nás nesmírně důležité, aby lidé, se kterými spolupracujeme, věděli a viděli, že mají v naší kanceláři možnost růst a že to, na čem se domluvíme a na co si podáme ruku, jednoduše platí.

VF: S Honzou a Tomášem pracuji již skoro osm let. Lidsky si sedíme a věříme si. To je pro nás zásadní kritérium i pro všechny ostatní společníky, které mezi sebe budeme přibírat. 

LB_4
Vojtěch Faltus, Jan Krampera a Tomáš Procházka, společníci kanceláře Aegis Law: „Ambicí je rozšířit náš tým alespoň na 40 lidí. Kromě náborů dalších členů týmu se porozhlížíme i po možnosti akvizice kompletních týmů specializujících se na pro nás zajímavé obory.“

Kancelář postupně významně personálně rostla. Plánujete další příchody?

JK: Uplynulý rok pro nás představoval neuvěřitelný růst. Úplně na začátku nás bylo 6 a v současné době nás už je 28. Další příchody přitom brzy oznámíme. Naší ambicí je pokračovat v tomto trendu i v letošním roce a rozšířit náš tým alespoň na 40 lidí.

VF: Je pro nás nesmírně důležité, že nám zasílají životopisy a mají zájem o spolupráci, jak mladí talentovaní kolegové a kolegyně, tak i zkušení advokáti a advokátky. Navázali jsme zároveň spolupráci s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity a aktivně pracujeme i se studenty, kterým nabízíme od první chvíle pestrou právní práci a intenzivní zpětnou vazbu seniornějších kolegů.

TP: Určitě chceme být kanceláří, kam se kolegyně a kolegové aktivně hlásí, a která bude mít zcela minimální fluktuaci. Chceme, aby naše kancelář byla místem, kde se lidé cítí dobře. To je součást našich firemních hodnot. Záleží nám na tom, abychom pro naše kolegyně a kolegy vytvářeli příjemné prostředí, ať už jde o mezilidské vztahy nebo o zázemí a vybavení kanceláří. Za ten rok víme, že je to možné a z dosavadní zpětné vazby věřím, že jsme se v tomto směru vydali správným směrem. 

Vaším cílem bylo vybudovat velkou kancelář, která pokryje všechny právní obory. Platí to stále?

TP: Samozřejmě. A věřím, že i tady jsme na dobré cestě. V současné době kvalitně pokrýváme všechny pro naše klienty klíčové právní obory. Ale v naší práci není nikdy „hotovo“ a vždy bude něco, kde se můžeme a budeme chtít zlepšit, dělat věci lépe než včera. V tomto tedy na sobě chceme neustále pracovat.

JK: V letošním roce bychom se chtěli zaměřit na rozvoj specializovaných právních odvětví, ve kterých vidíme velký potenciál. Konkrétně cílíme na oblasti, jako jsou například sportovní právo, IT/IP právo, veřejné zakázky a další.

VF: V současné době se tak kromě náborů dalších členů týmu porozhlížíme i po možnosti akvizice kompletních týmů specializujících se na pro nás zajímavé obory, které bychom mohli společně intenzivně rozvíjet.

V našem předešlém rozhovoru jste mluvili rovněž o vašich mezinárodních ambicích a také o zájmu o slovenský trh. Jak se v tomto posouváte?

TP: Na Slovensku se nám podařilo najít spolehlivého partnera, se kterým nám funguje bezproblémová spolupráce. Našim klientům tak dokážeme zajistit plnohodnotné pokrytí právních služeb v obou jurisdikcích. Nyní v tomto směru promýšlíme další kroky.

JK: Naše mezinárodní ambice samozřejmě také nadále trvají a i v tomto směru se výrazně posouváme. Je to samozřejmě střednědobý projekt a myslím, že v současné době se nacházíme asi v jeho první čtvrtině. Což je o dost dál, než kde jsme byli před rokem touto dobou.

Lawyers & Business si můžete zakoupit například na webu mojecasopisy.cz.

Předchozí

Nové číslo LB: O M&A loni, letos i v budoucnu

Mentoring pomáhá podnikovým právníkům k lepší kariéře

Další