Polášková Wincorová je novou soudkyní Nejvyššího soudu

|

Občanskoprávní a obchodní kolegium Nejvyššího soudu posílila na začátku dubna Hana Polášková Wincorová. Dříve působila u olomoucké pobočky Krajského soudu v Ostravě, zkušenosti má rovněž z advokacie.

JUDr. Hana Polášková Wincorová vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a státní rigorózní zkoušku složila na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Od roku 2000 pracovala jako advokátní koncipientka a po složení advokátních zkoušek působila od roku 2005 jako advokátka s generální praxí. V roce 2009 krátce pracovala jako asistentka soudce na Vrchním soudě v Olomouci a poté působila jako justiční čekatelka u Okresního soudu v Olomouci. Roku 2010 byla jmenována předsedkyní senátu Okresního soudu v Olomouci. V roce 2018 byla dočasně přidělena a od roku 2019 přeložena ke Krajskému soudu v Ostravě – pobočce v Olomouci, kde působila jako členka odvolacího senátu.

JUDr. Hana Polášková Wincorová, je soudkyní od roku 2010. Od 1. dubna 2022 působila jako stážistka na občanskoprávním a obchodním kolegiu Nejvyššího soudu. Trvale přeložena k Nejvyššímu soudu je od 1. dubna 2024.

Předchozí

Podmínky v průmyslu se nadále zhoršují

Návrhy novel mysliveckého a lesního zákona mají podporu Pavla

Další