Procházková nově vede pracovněprávní praxi ve Weinholdech

|

Na pozici Head of Labour Law advokátní kanceláře Weinhold Legal byla povýšena Eva Procházková, která s kanceláří spolupracuje od roku 2007. Na pozici Senior Associate byl povýšen Daniel Kinkor.

Ve své právní praxi se zaměřuje především na pracovní právo a právo společností ve vztahu ke členům statutárních orgánů. Dříve působila jako externí vyučující na Katedře pracovního práva a práva sociálního zabezpečení Právnické fakulty University Karlovy v Praze a pracovala též na České správě sociálního zabezpečení a Ministerstvu financí ČR. V advokacii se věnuje převážně pracovnímu právu, smluvnímu nastavení vztahů vrcholných orgánů společností a předinvestičním právním prověrkám. Je zakládající členkou asociace advokátů specializujících se na pracovní právo – Czech Employment Lawyers Association, a také členkou sekce pro pracovní právo České advokátní komory. Eva je již několik let řazena mezi doporučované advokáty v oblasti pracovního práva podle LEGAL 500 and Chambers Europe.

Daniel Kinkor je advokátní koncipient s významnou předchozí praxí mimo oblast advokacie, který se aktuálně zaměřuje na oblast smluvního práva, právních sporů a práva bankovní regulace a regulace investičních společností a investičních fondů. Daniel Kinkor ve Weinhold Legal působí od roku 2021. Předtím působil v právním oddělení investiční společnosti.

Martin Lukáš, partner kanceláře řekl „Eva Procházková je na poli pracovního práva velmi ceněna za široký záběr znalostí a prezentačních dovedností. Jsme rádi, že se stala vedoucí našeho pracovněprávního týmu a bude do budoucna rozvíjet klientské vztahy v této oblasti. Daniel Kinkor se za dobu působení v naší kanceláři podílel na mnoha důležitých projektech a odváděl na nich opravdu dobrou práci. Jeho zaměření na sporovou agendu a finanční služby je v současné době velmi žádané. Jsme rádi, že jsou kolegové součástí našeho týmu a že i díky nim jsme schopni poskytovat našim klientům kvalitní právní služby.

Předchozí

Peugeot 5008: Ve službách francouzského prezidenta

A&O pracovala na další výměně a vydání dluhopisů HB Reavis

Další