Při akvizici časopisu Respekt radila Clifford Chance

|

Pražská pobočka Clifford Chance poskytovala komplexní právní poradenství při akvizici časopisu Respekt společným podnikem (joint venture) tvořeným slovenským Denníkem N, Nadací Independent Press, Nadací Aegis a kolektivem redaktorů Respektu. Uzavření této, na české mediální scéně mimořádné, transakce proběhlo 1. listopadu 2023.

Tato transakce má mimořádný význam, nejen z obchodního hlediska, ale také pro svůj pro bono aspekt. Emil Holub, partner Clifford Chance, uvedl: „Jsem potěšen, že jsme mohli být součástí takové transakce. Jsme hrdí na to, že jsme přispěli k této akvizici a mohli tak podpořit českou nezávislou mediální scénu.“ Tým Clifford Chance vedl Ondřej Dolenský pod dohledem partnera Emila Holuba. Tým dále doplnili advokátní koncipienti Jiří Krejča a Šimon Vaněk.

Pavel Volčík, předseda představenstva Respekt Media a.s., nového vlastníka časopisu Respekt, dodal: „Jménem celého redakčního týmu bych rád vyjádřil naše poděkování týmu Clifford Chance za jejich tvrdou práci na tomto projektu. Pro nás je to velký krok směrem k udržení nezávislosti našeho časopisu, a jsme rádi, že se podařilo dosáhnout ambiciózního termínu, který jsme stanovili pro dokončení akvizice.“

Respekt je nezávislý týdeník, který nabízí pohled na aktuální události v domácí i zahraniční politice a ekonomice. Vychází nepřetržitě od roku 1989 a pokrývá politiku, ekonomiku, historii, společenské otázky, trendy a sleduje pokroky ve vědě a výzkumu. Časopis také klade důraz na kulturní témata a čerpá z příspěvků mnoha významných osobností. Redakční práce Respektu pravidelně získává prestižní novinářská ocenění, jako jsou Cena Ferdinanda Peroutky, Cena Karla Havlíčka Borovského za novinářskou tvorbu a Cena Toma Stopparda. Fotografové Respektu navíc pravidelně dosahují předních pozic v soutěži Czech Press Photo.

Předchozí

White & Case bude mít v Česku i nové lokální partnery

LB FORUM: Lichtenštejnové nabízejí Česku výhodný smír

Další