White & Case bude mít v Česku i nové lokální partnery

|

Globální právní firma White & Case LLP oznámila sérii povýšení ve svých pobočkách po celém světě. S účinností od 1. ledna 2024 firma povýšila celkem 45 právníků na pozici local partner a counsel. Mezi nimi jsou i Radek Kraus a David Wilhelm z pražské kanceláře White & Case, oba dva jsou nově na pozici local partner.

Radek Kraus

Radek Kraus se specializuje především na akviziční a realitní financování a právní poradenství bankám a finančním institucím. Průběžně poskytuje poradenství významným finančním institucím a společnostem v souvislosti s mezinárodními i tuzemskými finančními transakcemi. Ve své praxi se věnuje především přípravě a vyjednávání smluvní dokumentace, má ale rovněž zkušenosti v oblasti práva obchodních společností, insolvenčního řízení a řešení sporů.

V rámci své praxe Radek Kraus zastupoval mimo jiné:

  • klub bank v souvislosti se syndikovaným financováním poskytnutým skupině CTP, jednomu z největších průmyslových developerů v regionu střední a východní Evropy (vzhledem k částce 1,9 miliardy euro se jedná o jedno z největších financování nemovitostí v regionu střední a východní Evropy)
  • PPF Group při akvizici telekomunikačních aktiv společnosti Telenor ve střední a východní Evropě v hodnotě 2,8 miliardy euro (největší akvizice v telekomunikačním sektoru ve střední a východní Evropě a největší úvěrová syndikaci v tomto regionu od roku 2011)
  • Československou obchodní banku, a. s., VÚB Banku a Raiffeisenbank a.s. v souvislosti s financováním ve výši 7 miliard korun pro Letiště Praha, a.s. Cílem financování bylo posílit finanční stabilitu společnosti s ohledem na nepříznivý dopad pandemie covid-19 na její činnost a financovat její plánovaný udržitelný rozvoj.
  • Wood & Company v souvislosti s akvizicí většinového podílu ve společnosti, která vlastní nákupní centrum Aupark Bratislava, známou nákupní destinaci v Bratislavě. Služby zahrnovaly poradenství při sjednání a získání akvizičního úvěru ve výši 229,5 milionu euro na refinancování dluhu Aupark Bratislava, což představuje jednu z nejvyšších částek na slovenském realitním trhu.
  • Společnost Eurowag při jejím prvním syndikovaném financování ve výši 310 milionů euro, které poskytl klub českých a mezinárodních bank. Financování poskytly BNP Paribas S.A., Citibank Europe plc, Česká spořitelna, a.s., Československá obchodní banka, a. s., HSBC Bank plc, Komerční banka, a.s., Raiffeisenbank a.s. a UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

Je také jedním z kolektivu autorů publikace Banking & Finance, Všeobecná praxe – praktické příručky pojednávající o jednotlivých aspektech úvěrového financování v českém kontextu.

David Wilhelm

David Wilhelm se zaměřuje především na oblast energetiky, infrastruktury (včetně PPP projektů), stavebního práva, a fúzí a akvizic. Kromě toho poskytuje klientům poradenství se záležitostmi práva životního prostředí a ESG. 

Významně se podílel na průlomovém projektu výstavby a provozu dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem, který je prvním úspěšným dálničním PPP projektem v České republice, na kterém se podílí jak veřejný, tak soukromý sektor.

V oblasti stavebního práva David poskytoval poradenství u celé řady výstavbových projektů např. společnosti NET4GAS, s.r.o., českému provozovateli přepravní soustavy, v souvislosti s výstavbou plynárenské infrastruktury pro projekt Capacity4Gas o délce 150 kilometrů či pro projekt Gazela o délce 160 km.

David Wilhelm dále poskytuje poradenství v oblasti exportního financování investičních celků či dodávek zboží (např. v souvislosti s výstavbou sociální infrastruktury v Africe), včetně regulatorních otázek vývozu.

Jako odborník na energetickou regulaci se podílel na M&A projektech v oblasti energetiky, ať již konvenčních či obnovitelných zdrojů. David patří také mezi spoluautory prvního komentáře k zákonu č. 165/2012 Sb., o podporovaných zdrojích energie.

Dle Legal 500 Česká republika je hodnocen jako „Rising Star“ v oblasti projektů a PPP“ za rok 2022 a 2023.

Předchozí

Angyalossy ve vedení sítě, Olszynski v Deloittu a povyšování v Eversheds

Při akvizici časopisu Respekt radila Clifford Chance

Další