PRK radila s Hogan Lovells při prodeji RGW Express

|

Advokátní kancelář PRK Partners ve spolupráci s mezinárodní advokátní kanceláří Hogan Lovells, jako hlavním právním poradcem, poskytovala poradenství vlastníkovi polsko-české skupiny RGW Express Hartmutu Luetzovi při prodeji 100 procent akcií této společnosti francouzské skupině BBL Group. 

Společnost RGW Express Group, kterou v roce 1983 založil Hartmut Luetz, působí jako IATA Cargo Agent a licencovaný celní makléř v postavení oprávněného hospodářského subjektu (AEO) a poskytuje komplexní dopravní řešení v oblasti silniční, letecké a námořní přepravy. 

Skupina BBL Groupe, založená v roce 1997, je korporátní síť společností se specifickým know-how v oblasti smluvních logistických služeb, námořní dopravy, nákladní dopravy, přepravy sběrných zásilek a celního odbavení. 

Firma Hogan Lovells poskytovala společnosti RGW Express poradenství ohledně všech právních aspektů transakce. Za PRK Partners na transakci spolupracovali partner Radan Kubr a seniorní advokát Jan Vařecha.

PRK nedávno zaznamenala rovněž další úspěch. Po více než roce složitých vyjednávání, ve kterých kancelář zastupovala Státní úřad radiační ochrany (SÚRO), se podařilo nalézt oboustranně přijatelný kompromis a uzavřít dohodu o spolupráci s vlastníkem pozemku sousedícího s areálem klienta, na kterém bude v nejbližších měsících zahájena stavba rezidenčního projektu. 

Vyjednávání byla komplikována zejména v důsledku nestandardního a velmi specifického oboru činnosti klienta, jakož i jeho nároky na klidné pracovní prostředí bez vibrací a otřesů. Kromě řešení obvyklých záležitostí v souvislosti s rozsáhlou výstavbou tak bylo nezbytné hledat kompromis i ve vztahu ke zcela specifickým záležitostem, což se díky konstruktivnímu přístupu a invenci PRK Partners na konci roku 2022 podařilo. Součástí dohody jsou též ujednání o úpravách výzkumného areálu klienta.

Předchozí

V Bird & Bird koordinujeme z Prahy i zahraniční projekty

Tým Bříza & Trubač se rozšířil o tři nové posily

Další