Rozběhněte to s Kontem Bariéry a advokátní kanceláří Eversheds Sutherland

|

Téměř 10 milionů korun a pomoc pro desítky lidí se zdravotním postižením.​To je výsledek charitativních běhů Run and Help. Projekt je pro všechny, kteří se rádi hýbou a pomáhají druhým. Každý rok se do šňůry běhů Konta Bariéry zapojují tisíce nadšenců, kterým není lhostejný osud druhých. Jsou mezi nimi rodiny, děti, party přátel, třídy i celé školy nebo zaměstnanci, kteří chtějí drobným finančním obnosem pomoci.

V roce 2024 probíhá jubilejní 10. ročník projektu. Advokátní kancelář Eversheds Sutherland byla u zrodu nápadu, její zaměstnanci, klienti a přátelé se zúčastnili každého ročníku a nebudou chybět ani u toho letošního. Připojte se k nim ve čtvrtek 20. června 2024 od 15:30 hod.

Sraz je v prostorách pražské advokátní kanceláře Eversheds Sutherland na adrese Pobřežní 12, Praha 8, 2. patro.

Mapa trasy je zde. Není potřeba trasu zdolat celou, uběhnutá vzdálenost je zcela na vás. Nemusíte jen běhat, ale počítá se jakýkoliv pohyb: jízda na kole, bruslích, koloběžce nebo třeba procházka. Výše startovného je dobrovolná.

Registrace na [email protected]. Pro prvních 10 registrovaných je připravena sportovní čelenka od bjež.cz a po běhu na každého čeká zmrzlina od Crème de la Crème.

Pro Kačenku a Šimona

Jubilejní 10. ročník se nadace rozhodla věnovat na nákup sportovních protéz pro desetiletou Kačenku a šestnáctiletého Šimona, kteří se musejí v životě obejít bez končetiny. Kačenka je čiperné děvče, kterému z jejího elánu nijak neubírá fakt, že se narodila bez části levé ruky. Sportovní aktivity patří k jejím nejoblíbenějším, šest let chodila do Sokola, kterého nedávno vyměnila za ježdění na koni. Se sportovní protézou by chtěla dělat stojky a jezdit na kole. Šimon si zatím sportování moc neužil, o to víc se ale těší, až s ním začne. Už jako malý kluk si vážně poranil pravou nohu a letos mu ji lékaři amputovali. S protézou se chce poprvé pořádně rozběhnout.

Patron Vavřinec Hradilek

Run and Help probíhá od dubna do června 2024 napříč celým Českem. Na pomoc lidem s handicapem při něm tentokrát s Kontem Bariéry vyběhne i český vodní slalomář a olympijský medailista Vavřinec Hradilek. „Běhání je pro mě radost, a když při něm navíc můžu někomu pomoct, platí to dvojnásob. Těším se, že spolu s Kontem Bariéry k pohybu i pomoci těm, kteří to potřebují, společně motivujeme co nejvíc dětí i dospělých, protože sport i charita prostě patří do života,“ říká Vavřinec Hradilek.

Záštitu Run and Help udělila náměstkyně pražského primátora Alexandra Udženija.

Předchozí

Chaty na rybárně: Komfortní odpočinek

Právníkům usnadní práci nový web

Další