Rychetský nabízí práci snů a podnikoví právníci posilují

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský hledá novou asistentku či asistenta. Pro mnohé právníky může jít o práci snů, která je nasměřuje k další zajímavé kariéře. Unie podnikových právníků již naopak nedávno „našla“ staronovou prezidentku Marii Brejchovou, její širší vedení se pak zčásti zajímavě proměnilo. Významnou personálií zaujala rovněž kancelář KroupaHelán. A Havel & Partners oslavili  na začátku června dvacítku, tak všechno nejlepší!

„Předseda Ústavního soudu JUDr. Pavel Rychetský, dr.h.c., přijme do svého týmu asistenta/asistentku jako zástup za mateřskou/rodičovskou dovolenou s perspektivou dalšího uplatnění u Ústavního soudu,“ oznámil na svém webu lapidárně Ústavní soud. V současnosti ale asi zajímavější právní „inzerát“ neexistuje.

Nejde ani tak o to, že asistent ústavního soudce vydělává na poměry asistentů soudců slušné peníze, srovnatelné se mzdou zkušenějšího advokátního koncipienta ve velké advokátní kanceláři, ale spíše o možnosti pojící se s touto pozicí. Z asistentů ústavních soudců se často rekrutují třeba soudci Nejvyššího správního soudu. A hlavně zkušenosti, které bude možné získat právě po boku už bez nadsázky legendárního Pavla Rychetského, vystačí na celý právnický život. 

Legendou Unie podnikových právníků je prezidentka Marie Brejchová, po úspěšných volbách totiž nedávno začala osmý mandát v jejím čele. V Radě unie začali nově působit například Ivana Fára z Tesca, Tereza Rychtaříková z Vodafonu či Antonín Havlík z České pojišťovny. Unie podnikových právníků, která v současnosti sdružuje přes 300 individuálních a 64 kolektivních členů, tak evidentně posiluje mezi velkými firmami a láká také právníky s akademickým přesahem, například další z nových členů Jiří Hrádek působí rovněž v Centru právní komparistiky na Právnické fakultě UK v Praze.

„Nacházíme se v období, které je náročné i pro podnikové právníky. Přicházejí nová zásadní témata, která jsou pro právníka a jeho zaměstnavatele důležitá. Sdílet způsoby řešení problémů mezi právníky z různých firem a institucí je proto důležité, mnohem víc než dříve. Ukazuje se, že dokážeme velmi pružně reagovat na rychle se měnící požadavky na podnikové právníky. Zřídili jsme třeba sekci Inovace nebo Koronatým, který funguje od března loňského roku. To je obrovská podpora pro právníky, kteří musejí v souvislosti s epidemií řešit mnoho otázek nejen v oblasti pracovního práva,“ uvedla k aktuálnímu dění Marie Brejchová. 

Posílila rovněž kancelář KroupaHelán, do níž nastoupila  spoluzakladatelka a šéfredaktorka velmi zajímavého a původem studentského projektu Právo21 Svatava Veverková. Už samo o sobě  to naznačuje, že je tahle firma trendy. „Skvělá nálada je tu součástí DNA snad všech. Řekla bych, že i toho kajaku visícího v zasedačce. Mám radost, že jsem součástí kolektivu, ve kterém se lidé inspirují a podporují ve svých talentech,“ napsala Veverková na LinkedIn. 

Mimochodem, ten kajak je hodně populární i já jsem o něm v poslední době několikrát mluvil a dostal se na přetřes i před natáčením našeho prvního Lawyers & Business: FORUM, v němž vystupoval mezi dalšími rovněž Pavel Kroupa. Teď bych to ale řekl jinak: pokud chcete vidět, kam může advokacie do budoucna směrovat, sledujte právě Kroupu a Helána.

Předchozí

Deloitte Legal chystá další raketový růst

Brzy nastane „run“ na notáře. Volná živnost už nestačí, upozorňuje Noerr

Další