Skupina Havel & Partners loni utržila 1,25 miliardy, má přes 3000 klientů

|

Tržby za prodej právních a daňových služeb Havel & Partners, největší nezávislé právnické firmy ve střední Evropě, v roce 2022 činily 1 058 milionů korun. Celkový obrat kanceláře meziročně rostl o více než 11 procent. V rámci českých kanceláří odpovídal meziroční nárůst obratu necelým 10 procentům, u slovenské kanceláře pak 17 procentům. Výrazného růstu dosáhla zejména oblast daňových služeb, kde obrat narostl o 53 procent. Obrat celé skupiny, která zahrnuje také inkasní agenturu Cash Collectors a specializované služby daňového poradenství, přesáhl 1 250 milionů korun.

„Naše kancelář roste obratově i personálně nepřetržitě od svého vzniku v roce 2001. Obratově jsme v roce 2022 rostli opět dvouciferně, tržby překročily hranici jedné miliardy korun a rostl i počet našich klientů, kterých je aktuálně více než 3000,” říká řídící partner kanceláře Jaroslav Havel. K navýšení obratu kanceláře v loňském roce pozitivně přispěla zejména skupina specializovaná na oblast daní, která výrazně rostla nejen obratově, ale také personálně. Rostoucí trend ekonomických výsledků podpořilo i poradenství v oblastech venture kapitálu či technologického práva, což jsou obory, které v posledních letech zaznamenávají rekordní investice. Velmi žádané byly v loňském roce i služby pro privátní klienty zaměřené na správu a ochranu majetku. A rostly rovněž skupiny, které se věnují nemovitostnímu právu, restrukturalizacím a insolvencím či soudním sporům.

Ačkoli obratově kancelář v roce 2022 rostla, došlo v porovnání s rokem 2021 k mírnému poklesu zisku o cca pět procent. „Důvodem poklesu zisku je zejména růst personálních a investičních nákladů. V loňském roce jsme v souvislosti s inflací navyšovali odměny, a především zásadně rozšiřovali tým, který tak s počtem 320 právníků a daňových poradců upevnil pozici nejsilnějšího týmu na českém a slovenském advokátním trhu. Navyšovali jsme rovněž náklady na investice do dalšího rozvoje kanceláře, ať už do nových technologií nebo například do rozšiřování prostor,“ doplňuje Jaroslav Havel.

Předchozí

Podnikatele má před hrozbou úpadku zachránit preventivní restrukturalizace

Blíží se další advokátní ceny i preventivní restrukturalizace

Další