Skupině Photomate radila při získání pětimiliardového úvěru Linkers

|

Skupina Photomate, lídr v oblasti solárních měničů působící ve 23 zemích světa, získala obří syndikovaný úvěr od konsorcia bank v hodnotě zhruba pět miliard korun. Skupinu pěti financujících bank tvoří Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka, Raiffeisenbank a Unicredit Bank. Právním poradcem Photomate při zajištění financování byla advokátní kancelář Linkers v čele s partnerem kanceláře Tomášem Osičkou. 

Úvěr plánuje společnost použít pro svůj další růst a expanzi na stávajících trzích. „Získání financování od pětice největších bank na českém trhu vnímáme jako potvrzení důvěry v náš business a naši mezinárodní expanzi. Naše skupina se v posledních letech významně rozrostla nejen v rámci středoevropského regionu, ale i do Severní Evropy, Kavkazu či do Střední Asie. Úvěr nám proto zajistí dostatečný provozní i investiční kapitál pro další růst a zkvalitňování našich služeb,“ uvedl finanční ředitel skupiny Tomáš Suchánek.

„K takovému projektu z hlediska počtu zainteresovaných bank i na české poměry mimořádné výši čerpaného úvěru se jako poradce nedostanete každý den, proto nás těší, že jsme Photomate mohli asistovat při takto významné úvěrové transakci,“ dodal partner Linkers Tomáš Osička.  Spolu s ním pracovali na této transakci také Kateřina Odvárková a Jiří Štádler. 

Skupina PHOTOMATE je předním evropským velkoobchodním dodavatelem chytrých a spolehlivých solárních řešení a komponentů s maximální technickou podporou. V současné době nabízí především FVE měniče největšího světové výrobce, značky Huawei, úložiště energií pro residenční sektor od 5 kWh do 90 kWh, dále komerční řešení od 200kWh jak rovněž 2MWh baterie pro velké projekty a stabilizaci sítě. Společnost je také partnerem specializovaných bateriových uložišť značky Xelectrix. Jako průkopník inovátorských řešení se společnost podílela dodávkou měničů na první české plovoucí fotovoltaické elektrárně provozované společností ČEZ na Štěchovické vyrovnávací nádrži, kde hladina vody klesá denně až o devět metrů.

Předchozí

Vystřídá Rychetského Fremr? A Kučera vede nové centrum

Štilec & Partners: ESG zásadně ovlivní budoucnost stavebnictví

Další