Stříž už řeší novou úpravu státního zastupitelství

|

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová se pracovně setkala s novým nejvyšším státním zástupcem Igorem Střížem. Projednali otázky týkající se zákona o státním zastupitelství, systemizační dohodu, konkrétní personální změny na NSZ a rozpočet.

„S panem doktorem Střížem jsem otevřela záležitost týkající se zákona o státním zastupitelství. Již v médiích zaznělo, že by mnou předložený zákon chtěl z vlády stáhnout a předložit jeho novelu. Konkrétní návrhy připraví. Řešit je ale bude až nová vláda vzešlá z podzimních voleb,“ uvedla Marie Benešová.

Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž doplnil, že by chtěl současný návrh zákona přepracovat. „Soustava státního zastupitelství musí být zákonem jasně ukotvena. Pozice nejvyššího státního zástupce by pak měla být časově vymezena. Současný stav není vyhovující,“ řekl Stříž.

Během jednání ministryně a nejvyšší žalobce dále hovořili o systemizační dohodě, které je před podpisem, o představách fungování NSZ, počtu státních zástupců a konkrétních personálních opatřeních. Zmínili také rozpočet a požadavky na financování některých konkrétních rozpracovaných projektů, jako je např. pokračování prací na elektronickém informačním systému SZ.

Foto: Ministerstvo spravedlnosti

Předchozí

Rowan Legal nabízí novinku: Za firmy bude dělat nepopulární rozhodnutí

Němec: Největší deficit je v digitalizaci justice, ne ČAK

Další