Udržitelné a inspirativní kanceláře FEG

|

Studio Perspektiv představilo kanceláře, ve kterých to doslova žije. S ohledem na potřeby zaměstnanců i na životní prostředí dokonale odráží dynamiku pracovního kolektivu, inspirují k tvůrčím nápadům a upoutají nápaditým designem.

Sdílené a flexibilní

Agilní prostředí, efektivní využití prostoru nebo eliminace odpadu. To jsou jen některá kritéria, která Studio Perspektiv zohledňovalo při realizaci projektu kanceláří pro největšího středoevropského provozovatele kurzových sázek, společnost Fortuna Entertainment Group. Na ploše 7300 m2 tak vzniklo kreativní prostředí, jehož osu tvoří bílé kovové schodiště, které podle autorů Jána Antala a Martina Stáry dodává prostoru vzdušnost, usnadňuje interakci a mobilitu.

Dedikovaná pracovní místa byste tu hledali marně. Více než 700 zaměstnanců má k dispozici flexibilní sdílené pracovní prostředí a je tedy možné během dne měnit místo, ze kterého pracují. Podle aktuální potřeby mohou využívat například tichou zónu, phoneboothy, hot desky, focus roomy či scrum roomy, koncipované pro interaktivní a dynamické formáty týmových diskusí. Prostor však není určen jen pro práci a autoři mysleli i na důležitý odpočinek. K tomuto účelu byla navržena kavárna s profesionálním baristou, kde se mohou zaměstnanci setkávat a která tvoří pomyslné srdce celé firmy. K dispozici je zde i herna s kulečníkem či herní konzole a pro aktivní sportovce je připraveno vlastní fitness.

Jednoduchý design a hravá udržitelnost

Design interiéru se nese ve znamení jednoduchosti, čistých linií a příjemného pracovního zázemí pro zaměstnance. „Jedním z principů agile prostředí je i koncept well being. Jedná se o komplexní soubor prvků, který zahrnuje dynamické a rozmanité pracovní prostředí, ergonomii, akustiku či zeleň v prostoru,“dodává Ján Antal. Nejen díky dodržení těchto pravidel se kanceláře mohou pyšnit certifikací WELL Building Standard™. V souvislosti s tím volili autoři návrhu také použité materiály, kdy je důraz kladen hlavně na kvalitu a odolnost vůči každodennímu pracovnímu shonu. To však jde ruku v ruce s přírodními a recyklovanými materiály, protože udržitelnost byla jedním ze základních pilířů celého projektu. Vybavení kanceláří je proto navrženo tak, aby co nejvíce eliminovalo vytváření odpadu, sedáky židlí a akustické obklady vznikly z recyklovaných PET lahví a díky moderním technologiím je zajištěno, že se nikde nebude zbytečně svítit.

Celým prostorem se nese sportovní tematika, která propojuje vizuální identity korporátní značky FEG a lokální Fortuny. Pro tyto účely vznikly také autorské ilustrace na míru, které odkazují na zážitek ze sportu a sázení a jež jsou dokonalým kontrastem k neutrální paletě klíčových prvků. Tato kombinace dodává celému prostoru svěžest a nápaditost a přesně vykresluje týmového ducha společnosti.

Text: Tereza Vacková

Předchozí

Jitka Klett: Cesty módního byznysu

První žena v pozici sklepmistra pro Perrier-Jouët

Další