Unii podnikových právníků dál povede Marie Brejchová

|

Unie podnikových právníků si zvolila nové vedení. V jejím opět stane Marie Brejchová. Svůj mandát obhájila už podeváté. O kompletním vedení Unie, která slaví už 33 let své existence, dnes rozhodl Sněm. Nová Rada na svém prvním zasedání po Sněmu zvolila Výkonný výbor. Viceprezidenty Unie jsou Richard Baček, Ivana Fára, Jitka Frischholzová a Klára Novotná.

„Vážím si podpory všech, kteří nám dali důvěru. Spolu s celým Výkonným výborem budeme dál pokračovat ve zvyšování prestiže podnikových právníků, ve vzdělávání členů i v podpoře jejich osobního rozvoje. Unie rozhodně neztrácí dech. Máme v plánu desítky přednášek k aktuálním tématům z praxe firemních právníků. Nastartovali jsme taky mentoringový program. Aktivní jsou všechny naše sekce a stále se nám hlásí noví zájemci o členství,“ uvádí prezidentka Marie Brejchová.

Volebnímu Sněmu dnes předcházela výroční konference Podnikový právník 2023. Přilákala více než 100 zájemců. Vystoupil na ní mimo jiné profesor Petr Hůrka k aktualitám z pracovního práva nebo Jan Klouda s příspěvkem o odolnosti korporace ve světle geopolitických hrozeb.

Program dne zakončilo slavnostní setkání, na němž si členové Unie připomenou 33. výročí založení svého spolku. „Máme co slavit. Mezi právnickými spolky se Unie etablovala jako velmi moderní a progresivní uskupení. Máme sedm aktivních sekcí, které spolupracují, a zaměřujeme se v nich i na inovace. Obratně reagujeme také na různé typy rizik, která mohou dopadat na právo a byznys. Už během pandemie covidu jsme zřídili tzv. K-tým, který poskytuje odbornou pomoc a podporu všem členům Unie,“ říká viceprezidentka Unie Klára Novotná.

Medailonky všech kandidátů, kteří se ucházeli o post ve vedení Unie podnikových právníků, najdete na webu: https://www.uppcr.cz/cs/aktuality/xviii-snem/.

Předchozí

Mikuláš opustil se svými lidmi SAMAK, založili Talers

České kanceláře na Slovensku, Tour de Polsko i VASE Legal

Další